blue and black digital device

Apple Reality Pro: film pokazuje szaloną koncepcję AR

przez Eryk

Ostatnio wiele mówi się o planach Apple dotyczących pierwszych okularów z funkcją wirtualnej rzeczywistości. Teraz jest coś ciekawego do obejrzenia: świetny film autorstwa Maxima Gedrovitcha.

Apple Reality Pro

Apple Reality Pro: film pokazuje szaloną koncepcję AR

Maxim Gedrovitch jest projektantem produktów i specjalizuje się w projektowaniu interfejsów użytkownika. Dlatego co jakiś czas przedstawia ciekawe koncepcje, jak wyobraża sobie prosty, intuicyjny interfejs użytkownika dla komputerów i smartfonów. Koncepcję tę opublikował ponad rok temu – ale dopiero teraz jest ona rozpowszechniana w sieciach społecznościowych i na odpowiednich blogach Apple (za pośrednictwem Twittera).

Apple Reality Pro

Możesz zobaczyć interfejs użytkownika, który jest wyświetlany w pokoju za pomocą AR. Projekcja ta jest następnie obsługiwana za pomocą gestów. Na filmie koncepcyjnym wygląda to jeszcze dość rudymentarnie, ale powinno sobie poradzić z prostymi gestami nawet na początku istnienia takiej technologii.

Gedrovitch nie wspomina wprost o Apple, ale jego koncepcja wygląda jak coś, co mogłoby pochodzić od giganta w dziedzinie iPhone’ów. Dyrektor generalny Apple Tim Cook często mówił w wywiadach o swojej fascynacji techniką AR. Wirtualna rzeczywistość nie jest dla niego, co podkreślał jeszcze w połowie ubiegłego roku. Przypuszczalnie wypowiada się także, choć w niewielkim stopniu, w imieniu Apple.

Według plotek Apple od lat pracuje nad okularami do rzeczywistości rozszerzonej podłączonymi do iPhone’a. Cook nie tylko raz zasugerował, że Apple chce wprowadzić na rynek zestaw słuchawkowy AR.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej