Apple Silicon iMac z chipem A14T w pierwszej połowie 2021 r

przez Eryk

Jak podaje chińskojęzyczna gazeta The China Times, pierwszy iMac z technologią Apple Silicon ma pojawić się w pierwszej połowie przyszłego roku.

Według raportu, pierwszy niestandardowy procesor Apple do komputerów stacjonarnych o nazwie kodowej „Mt. Jade” zostanie powiązany z pierwszym samodzielnie opracowanym procesorem graficznym o nazwie kodowej „Lifuka”, z których oba są produkowane przy użyciu 5-nanometrowego procesu TSMC.

Dzisiejsza historia opiera się na osi czasu rozwoju nowych procesorów Apple A14, które niedawno zadebiutowały w serii iPhone 12 oraz w nowym iPadzie Air czwartej generacji, i opiera się na podobnym raporcie, który nadszedł we wrześniu z tego samego źródła. Przedstawia również wcześniej deklarowany plan uruchomienia pierwszego Apple Silicon iMac i powtarza poprzednie twierdzenia, że pierwszym Macintoshem Apple z Arm-em będzie MacBook z procesorem A14X o nazwie kodowej „Tonga”, który jest już w masowej produkcji i będzie Premiera pod koniec 2020 roku. Mówi się, że MacBook ożywi 12-calowy format w nowej superlekkiej konstrukcji.

Apple ogłosił na czerwcowej konferencji deweloperów WWDC, że w ciągu najbliższych dwóch lat jego komputery Mac przejdą z procesorów Intel x86 na samodzielnie zaprojektowane procesory „Apple Silicon” oparte na Arm. Bloomberg powiedział, że Apple opracowuje obecnie co najmniej trzy procesory Mac oparte na 5-nanometrowym chipie A14.

Źródło: macrumors

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej