Apple TV 4K 3.generacji: nowy model jest tańszy i ma USB-C

przez Eryk

Niespodziewanie koncern Apple zapowiedział dziś nowy model Apple TV 4K, który po raz pierwszy stał się tańszy, mimo że otrzymał zupełnie świeże podzespoły.

Apple TV 4K 3 generacji
Apple TV 4K 3 generacji ( zdjęcie: apple.pl)

Apple TV 4K 3 generacji

Właściwie spodziewaliśmy się dziś tylko nowych modeli iPadów, ale Apple miało w zanadrzu jeszcze jedną rzecz: nowe Apple TV 4K z układem A15 Bionic, HDR10+, ulepszonym pilotem Siri i niższą ceną startową.

Apple TV 4K: więcej mocy za mniej pieniędzy

Po tym, jak w kwietniu 2021 roku firma Apple wprowadziła Apple TV 4K do drugiej generacji, teraz ponownie uaktualniła ten dekoder i najwyraźniej robi duży krok naprzód w zakresie zastosowanego w nim układu scalonego. Podczas gdy w zeszłym roku Apple nadal sprzedawało A12 Bionic z 2018 roku jako wielką innowację, w nowym modelu zastosowano A15 Bionic, który jest używany w obecnych urządzeniach, takich jak iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone SE (3. generacji) czy nawet iPhone 13 i iPhone 13 Pro. Dzięki temu nowy model jest bardziej wydajny i jednocześnie bardziej przyszłościowy niż jego poprzednik.

Pod względem wizualnym jednak niewiele się zmieniło. Apple usunęło słowo „TV” z górnej części ekranu, tak że widoczne jest tylko logo Apple. Tył wygląda bardziej interesująco. Apple wprowadza istotne różnice między modelem 64 GB a większą wersją 128 GB. Do tej pory różniła się tylko wielkość pamięci, ale w przyszłości nabywcy mniejszego modelu nie będą mogli korzystać z niektórych funkcji. Zarówno port internetowy, jak i obsługa wątków będą dostępne tylko w droższych modelach. Poza tym Apple stawia na takie rozwiązania, jak HDMI 2.1, WLAN 6 z 2×2 MIMO i Bluetooth 5.0.

Pilot Siri również otrzymał niewielką aktualizację. Zarówno pod względem wizualnym, jak i funkcjonalnym jest on nie do odróżnienia od swojego poprzednika, gdyby nie ten mały port ładowania. Apple żegna się ze znanym już złączem Lightning i stawia na USB-C. Apple przestawił na nowy standard prawie wszystkie urządzenia z wyjątkiem iPhone’a (i słuchawek AirPods).

Apple TV 4K: Kiedy będzie dostępna trzecia generacja i ile będzie kosztować?

Niespodziewanie Apple ogłosiło, że w przyszłości nie będzie już Apple TV HD. Jednocześnie firma obniżyła cenę nowego Apple TV 4K (3. generacji). Nowy model z 64 GB pamięci kosztuje 829 zł. Za jedyne 120 zł więcej dostaniesz już 128 GB. Apple przyjmuje już zamówienia przedpremierowe, a wysyłka nowego urządzenia rozpocznie się 4 listopada 2022 roku.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej