Apple TV 4K bardzo łatwy do naprawy, ale bateria w pilocie Siri trudna do wymiany

przez Eryk
0 komentarzy

iFixit opublikował swój teardown Apple TV 4K drugiej generacji, pokazując łatwy do naprawy, modułową konstrukcję, obok pracochłonnego procesu demontażu przeprojektowanego pilota Siri.

Podobnie jak w poprzednich modelach Apple TV, cała plastikowa obudowa urządzenia jest przejrzysta dla światła podczerwonego, dzięki czemu pilot Siri Remote może być używany pod dowolnym kątem.
Duży wentylator wewnątrz Apple TV nie jest podłączony za pomocą kabla do płyty logicznej, tylko za pomocą czterech metalowych pinów kontaktowych, co ułatwia demontaż.

Apple TV 4K bardzo łatwy do naprawy, ale bateria w pilocie Siri trudna do wymiany
screenshot z filmu ifixit

Apple TV 4K bardzo łatwy do naprawy

iFixit zwrócił uwagę na łatwość demontażu Apple TV, ponieważ każdy z jego elementów jest po prostu ułożony warstwowo w miejscu i łatwy do usunięcia za pomocą śrubokręta.

W przeprojektowanym pilocie Siri, bateria znajduje się w dolnej połowie. Aby dostać się do środka, należy usunąć dwie śruby z panelu na dole pilota, gdzie znajduje się port Lighting, ale iFixit stwierdził, że nie jest możliwe.

Clickpad i przyciski musiały być usunięte przy użyciu dużej siły, odsłaniając więcej śrub do usunięcia. Gdy te zostały usunięte, bateria i układy scalone mogły zostać wysunięte z dolnej części pilota. iFixit zauważył, że cały demontaż nowego pilota Siri Remote był utrudniony przez „bardzo wąskie” tolerancje.

iFixit odkrył, że pilot Siri używa „malutkiej” baterii o pojemności 1,52 Wh i nie jest ona przyklejona, co powinno nieco ułatwić wymianę.

Podobnie jak poprzedni model, Apple TV drugiej generacji otrzymało 8 punktów na 10 możliwych do uzyskania za łatwość naprawy. Nowy pilot, z drugiej strony, był bardzo trudny do naprawy. Nawet prosta wymiana baterii wymaga całkowitego demontażu i grozi uszkodzeniem.

YouTube video

Powiązane Wpisy

Dodaj Komentarz

* Korzystając z tego formularza wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Państwa danych przez tę stronę internetową.

Ta strona używa ciasteczek, by poprawić jakość Twoich doświadczeń. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej