white and black remote control

Apple TV 4K: przyszła aktualizacja tvOS wprowadza wsparcie dla QMS VRR

przez Eryk

Dziś wygasło embargo prasowe na nowe Apple TV 4K (3. generacji). Oznacza to, że pojawiły się pierwsze recenzje nowego media boxa Apple, który trafi do sprzedaży w najbliższy piątek. Opinie wskazują, że nadchodząca aktualizacja tvOS będzie zawierać wsparcie dla Quick Media Switching Variable Refresh Rate (QMS VRR).

Apple TV 4K

Apple TV 4K: przyszła aktualizacja tvOS wprowadza wsparcie dla QMS VRR

Apple poinformowało różne amerykańskie media, że nadchodząca aktualizacja tvOS doda wsparcie dla QMS VRR. QMS VRR zapobiega tymczasowym przerwom w dostawie prądu, które występują podczas przełączania się między treściami odtwarzanymi z różną częstotliwością odświeżania.

The Verge pisze

Trzecia generacja Apple TV 4K ma w zanadrzu jeszcze jeden element przyszłości: Jeszcze w tym roku w aktualizacji oprogramowania zostanie dodana obsługa czegoś, co nazywa się QMS VRR. Dzięki temu kompatybilne telewizory będą mogły przełączać się między różnymi częstotliwościami odświeżania bez czarnych ekranów lub zauważalnych przerw w odświeżaniu. Zastanawiasz się, ile telewizorów obsługuje już QMS VRR? W tej chwili jest ich zero. Ale na rynku pojawią się już w przyszłym roku; czekaj na więcej informacji na ten temat na targach CES. Nigdy nie przeszkadzało mi krótkie migotanie przy zmianie liczby klatek na sekundę, ale też nie będę za nim tęsknił.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej