Apple TV następnej generacji z nowym pilotem

przez Eryk

Plotki o następnej generacji Apple TV krążą już od jakiegoś czasu, ale nie wiadomo, kiedy Apple planuje to oficjalnie ogłosić. 9to5Mac dowiedział się, że Apple opracowuje nowego pilota dla Apple TV, co potwierdza niektóre wcześniejsze plotki o aktualizacji Siri Remote.

Szczegóły dotyczące nowego Apple TV Remote są nadal nieznane, ale źródła mówią, że ten model jest opracowywany pod nazwą kodową „B519,” który jest zupełnie inny od nazwy kodowej obecnego Siri Remote – wewnętrznie zidentyfikowany jako „B439.”

 Apple TV następnej generacji

Nowy pilot dla Apple TV następnej generacji

Kiedy Apple wprowadził Apple TV 4K w 2017 roku, Siri Remote miał niewielką zmianę z białym pierścieniem wokół przycisku Menu, co sprawiło, że został zidentyfikowany jako nowy model. Jednak, ponieważ nowy Pilot ma wewnętrzny numer modelu znacznie powyżej obecnej wersji, uważamy, że zmiany będą bardziej znaczące.

Siri Remote zawsze był kontrowersyjnym akcesorium wśród użytkowników Apple TV. Podczas gdy niektórzy ludzie go uwielbiają, istnieje spora liczba użytkowników, którzy nienawidzą go za brak fizycznych przycisków nawigacyjnych lub za posiadanie szklanej powierzchni, co czyni go niezwykle delikatnym. Z nowym modelem Apple TV w drodze, może to być idealna okazja dla Apple, aby stworzyć ulepszonego Remote.

W zeszłym tygodniu MacRumors odkrył, że Apple usunął wzmianki o nazwie „Siri Remote” z bety tvOS 14.5, która teraz nazywa się „Apple TV Remote”. Nazwa ta była już używana w niektórych regionach, ale teraz jest standardem dla wszystkich użytkowników – co również sugeruje nadchodzącą zmianę w akcesorium.

Jeszcze w sierpniu 2020 roku Bloomberg donosił, że Apple pracuje nad nowym Apple TV z szybszym chipem i „zaktualizowanym pilotem”, który będzie współpracował z aplikacją Find My. Bloomberg powtórzył tę plotkę z nowymi źródłami w grudniu zeszłego roku, mówiąc, że nowe Apple TV z zaktualizowanym pilotem pojawi się w 2021 roku.

Przed tym, 9to5Mac znalazł odniesienia do nowego modelu Apple TV w kodzie tvOS 13. Kody, do których mieliśmy dostęp, ujawniają również, że następna generacja Apple TV będzie wyposażona w bardziej wydajny procesor oparty na architekturze arm64e, który może być układem A12 lub nowszym.

via 9to5mac

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej