Apple TV + nabywa prawa do filmu „Dolly” z Florence Pugh

przez Eryk

Apple podobno nabyło prawa do filmu Dolly po „wojnie licytacyjnej”, jak ujawnił Deadline. Firma z Cupertino zakwestionowała film z czterema dużymi studiami i teraz zaoferuje go abonentom Apple TV +.

Chociaż firma nabyła prawa do Dolly, do premiery filmu wciąż jest daleko. Według źródeł zaznajomionych ze sprawą Apple nie dało jeszcze zielonego światła, aby rozpocząć produkcję projektu, ponieważ nie ma jeszcze reżysera, a scenariusz nie został jeszcze napisany. Kwota umowy nie została ujawniona.

Apple TV + z nowym filmem „Dolly”

W filmie zagra nominowana do Oscara Florence Pugh, znana z ról w Midsommar i Little Women. Oprócz Pugh, scenariusz napisali Vanessa Taylor i Drew Pearce.

Dolly to dramat science fiction zainspirowany historią Elizabeth Bear, w którym lalka-robot zabija swojego właściciela i szokuje świat, prosząc o pomoc prawnika, który twierdzi, że nie jest winna. Film zawiera elementy zarówno klasycznego dramatu sądowego, jak i science fiction.

Oprócz Dolly Apple nabył również prawa filmowe do Cherry i CODA, które będą miały premierę w 2021 roku.

POWIĄZANE POSTY

Pozostaw komentarz

* Korzystając z tego formularza wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Państwa danych przez tę stronę internetową.

Ta strona używa plików cookie w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej