Apple udostępnia betę 2 systemów iOS 16, iPadOS 16, macOS 13, tvOS 16 i watchOS 9

przez Eryk

Kilka dni temu odbyła się konferencja WWDC 2022, na której zaprezentowano systemy iOS 16 i iPadOS 16. Wkrótce po tym wydarzeniu firma Apple udostępniła pierwszą wersję beta nadchodzących aktualizacji dla iPhone’a i iPada. Wczoraj wieczorem kontynuowana jest beta 2, a zarejestrowani deweloperzy mają okazję ponownie intensywniej zająć się tą kwestią.

Apple udostępnia betę 2 systemów iOS 16, iPadOS 16, macOS 13, tvOS 16 i watchOS 9

Beta 2 dla iOS 16 i iPadOS 16 jest już dostępna na serwerach Apple’a. Zarejestrowani programiści mogą ją pobrać i zainstalować. Najprostszym sposobem jest wykonanie tej czynności przez iPhone’a / iPada -> Ustawienia -> Ogólne -> Aktualizacja oprogramowania. W tym celu konieczne jest posiadanie odpowiedniego profilu beta.

Na konferencji WWDC firma Apple zapowiedziała największą jak dotąd aktualizację ekranu blokady, prezentując system iOS 16, a także wprowadzając nowe funkcje udostępniania, komunikacji i inteligencji urządzenia, które wspólnie zmieniają sposób, w jaki użytkownicy korzystają z iPhone’a.

System iOS 16 został wyposażony we wspólną bibliotekę zdjęć iCloud, umożliwiającą bezproblemowe dzielenie się kolekcją zdjęć z rodziną, aktualizacje aplikacji Wiadomości i Mail, które pozwalają użytkownikom łatwo utrzymywać kontakt, potężne udoskonalenia funkcji Live Text oraz Visual Lookup i wiele innych.

iPadOS 16 to duża aktualizacja systemu operacyjnego iPada, która sprawia, że korzystanie z tego urządzenia jest jeszcze bardziej wszechstronne. Wykorzystując moc układu M1, Stage Manager umożliwia nową jakość pracy wielozadaniowej z nakładającymi się oknami i pełną obsługą zewnętrznych wyświetlaczy. Jednocześnie współpraca jest łatwiejsza niż kiedykolwiek dzięki nowym sposobom współpracy w aplikacjach w całym systemie za pośrednictwem wiadomości, a nowa aplikacja Freeform zapewnia elastyczną przestrzeń roboczą do zespołowych burz mózgów.

Aby zwiększyć produktywność, otrzymasz szereg nowych narzędzi w aplikacji Mail, do których dołącza funkcja dzielenia grup kart w Safari, umożliwiająca wspólne przeglądanie stron WWW. Passkeys zapewniają jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa podczas przeglądania stron internetowych. Nowa aplikacja Pogoda w pełni wykorzystuje możliwości imponującego wyświetlacza iPada, a funkcja Live Text umożliwia interakcję z tekstem z filmów.

Nowe profesjonalne funkcje, takie jak tryb referencyjny i powiększanie ekranu, sprawiają, że iPad staje się jeszcze potężniejszy, gdy jest używany jako mobilne studio. W połączeniu z mocą układów Apple, iPadOS 16 sprawia, że na iPadzie można zrobić więcej i szybciej.

Ostateczna wersja systemów iOS 16 i iPadOS 16 zostanie udostępniona jesienią (prawdopodobnie we wrześniu). Do tego czasu zostanie wydanych jeszcze kilka bet. Z wersji beta na wersję beta Apple będzie wprowadzać poprawki i nowe funkcje. Nie wiadomo jeszcze, jakie innowacje wprowadzi beta 2. Gdy tylko pojawią się pierwsze usprawnienia, oczywiście poinformujemy o nich.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej