Apple udostępnia deweloperom czwartą betę iOS 16 i iPadOS 16

przez Eryk

Apple opublikował dziś czwarte bety nadchodzących aktualizacji iOS 16 i iPadOS 16 dla deweloperów w celach testowych, a aktualizacje te pojawiły się trzy tygodnie po wydaniu przez Apple trzecich bet deweloperskich.

iOS 16 i iPadOS 16

Apple udostępnia deweloperom czwartą betę iOS 16 i iPadOS 16

Zarejestrowani deweloperzy mogą pobrać profile iOS i iPadOS 16 z Apple Developer Center, a po ich zainstalowaniu bety będą dostępne drogą powietrzną.

iOS 16 wprowadza odświeżony Lock Screen, który oferuje nowy poziom personalizacji i dostosowania do potrzeb użytkownika poprzez widżety, przeprojektowanie powiadomień oraz regulowane czcionki i kolory czasu. Obsługiwanych jest wiele Lock Screenów, podobnie jak w przypadku tarcz zegarków, i mogą być powiązane z trybami Focus.

Skupienie jest łatwiejsze do skonfigurowania niż wcześniej i bardziej konfigurowalne, z filtrami Skupienia dostępnymi do wycinania rozpraszających treści w aplikacjach. Aplikacja Wiadomości oferuje teraz narzędzia do edycji wiadomości iMessage, niewysyłania wiadomości iMessage oraz oznaczania wiadomości jako nieprzeczytanych, a także obsługuje funkcję SharePlay, podobnie jak FaceTime.

Aplikacja Mail ma ulepszone wyszukiwanie i narzędzia, które obejmują cofanie wysyłania, planowanie wysyłania i śledzenie, dzięki czemu można uzyskać przypomnienie, aby sprawdzić na e-mail, jeśli nie dostał odpowiedzi. Safari obsługuje współdzielone grupy kart, a Apple pracuje nad zastąpieniem haseł przez Passkeys, czyli bardziej biometrycznie bezpieczny sposób logowania się do kont.

Biblioteka zdjęć iCloud pozwala użytkownikom łatwiej dzielić się zdjęciami z członkami rodziny, a Live Text jest obsługiwany w wideo. Jest też nowa funkcja pozwalająca na podniesienie obiektu z tła za pomocą stuknięcia, która jest częścią Visual Lookup.

Poprawiono dyktowanie, Mapy obsługują teraz trasy z wieloma przystankami, Apple Pay Later pozwala rozdzielić płatności za zakupy, a aplikacja Dom została całkowicie odnowiona i zyskała nowy wygląd. Na iPadzie aktualizacja dodaje nową funkcję Stage Manager, która pozwala na wielozadaniowość w stylu Maca, ale jest ona ograniczona do iPadów M1.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej