Apple udostępnia deweloperom czwartą betę macOS 13 Ventura

przez Eryk

Apple udostępnił dziś czwartą betę systemu macOS 13 Ventura, wersji następnej generacji systemu operacyjnego Mac, która zostanie wprowadzona na rynek jesienią tego roku. Czwarta beta pojawia się trzy tygodnie po tym, jak Apple udostępniło deweloperom trzecią betę.

macOS 13 Ventura

Apple udostępnia deweloperom czwartą betę macOS 13 Ventura

Zarejestrowani deweloperzy mogą pobrać betę poprzez Apple Developer Center, a po zainstalowaniu odpowiedniego profilu, bety będą dostępne poprzez mechanizm Software Update w Preferencjach systemowych.

macOS Ventura wprowadza Stage Manager, nową funkcję, która pozwala użytkownikom Maca skupić się na zadaniu, jednocześnie trzymając w gotowości inne aplikacje, co ułatwia przełączanie się między zadaniami. W aktualizacji dodano Continuity Camera, która ma pozwolić na wykorzystanie iPhone’a jako kamery internetowej dla Maca. Obsługuje ona Center Stage, Desk View (do pokazywania biurka) i Studio Light.

Funkcja Handoff jest teraz dostępna dla FaceTime, dzięki czemu można dowolnie przenosić rozmowy między iPhone’em, iPadem i komputerem Mac, a Wiadomości obsługują funkcje oznaczania iMessage jako nieprzeczytanej, niewysyłania iMessage oraz oznaczania jako nieprzeczytanej. SharePlay działa teraz także w aplikacji Wiadomości.

Aplikacja Mail obsługuje planowanie i cofanie wiadomości e-mail w czasie do 10 sekund po ich wysłaniu, a na Macu dostępne są teraz aplikacje Pogoda i Zegar. Preferencje systemowe zostały przemianowane na Ustawienia systemowe i mają wygląd zbliżony do systemu iOS.

Safari obsługuje Shared Tab Groups, a Apple pracuje nad Passkeys, poświadczeniem nowej generacji, które zastąpi hasło. Są aktualizacje Spotlight, Photo Library ma nowe funkcje, a Metal 3 jest zawarty w macOS Ventura dla lepszej grafiki w grach.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej