Apple udostępnia deweloperom drugą betę macOS Ventura 13.1

przez Eryk

Apple udostępniło dziś deweloperom do testów drugą betę nadchodzącej aktualizacji macOS Ventura 13.1. Beta pojawiła się dwa tygodnie po udostępnieniu przez Apple pierwszej bety macOS Ventura 13.1.

macOS Ventura

macOS Ventura 13.1

Zarejestrowani deweloperzy mogą pobrać betę przez Apple Developer Center, a po zainstalowaniu odpowiedniego profilu będzie ona dostępna przez mechanizm Uaktualnienia oprogramowania w Ustawieniach systemowych.

Wraz z systemem macOS Ventura 13.1 Apple wprowadziło aplikację Freeform, która jest przeznaczona do kreatywnej współpracy. Można jej używać do planowania pomysłów, notowania myśli, szkicowania i innych kreatywnych celów.

Użytkownicy mogą wstawiać rysunki, karteczki samoprzylepne, kształty, pola tekstowe, zdjęcia, filmy, pliki PDF, linki i inne dokumenty, a Freeform służy im jako puste płótno. Tablice Freeform można udostępniać innym osobom i omawiać przez FaceTime, a aktualizacje od wszystkich uczestników są synchronizowane w czasie rzeczywistym.

macOS Ventura 13.1 wprowadza także obsługę zaktualizowanej architektury aplikacji Home, która poprawia wydajność inteligentnych urządzeń domowych, a funkcje te są także dostępne w iOS 16.2 i iPadOS 16.2.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej