Apple udostępnia deweloperom macOS Monterey beta 5

przez Eryk

Apple udostępniła dziś piątą wersję beta macOS Monterey, najnowszej wersji systemu operacyjnego macOS.

Zarejestrowani deweloperzy mogą pobrać betę poprzez Apple Developer Center, a po zainstalowaniu odpowiedniego profilu, bety będą dostępne poprzez mechanizm Software Update w Preferencjach systemowych.

macOS Monterey beta 5

macOS Monterey beta 5 dostępna

Podobnie jak w przypadku wszystkich nowych bet, Apple zaleca, aby nie instalować nowej aktualizacji macOS na podstawowej maszynie, ponieważ jest to oprogramowanie we wczesnej wersji i może zawierać błędy.

macOS Monterey wprowadza Universal Control, funkcję, która pozwala na używanie jednej myszy, gładzika i klawiatury na wielu urządzeniach Mac lub iPad, a także nową funkcję AirPlay na Macu.

Safari zostało przeprojektowane i zyskało nowy pasek kart (od trzeciej bety z możliwością przełączania na dwa różne wyglądy) oraz obsługę grup kart, a FaceTime zyskało dźwięk przestrzenny, tryb portretowy na komputerach Mac M1 oraz funkcję izolacji głosu, która pozwala wyciszyć szumy z otoczenia. Pojawiła się też nowa funkcja FaceTime SharePlay, która pozwala użytkownikom Apple oglądać telewizję, słuchać muzyki i udostępniać sobie nawzajem swoje ekrany.

Oddzielna funkcja Shared With You śledzi muzykę, łącza, podcasty, wiadomości i zdjęcia wysyłane przez użytkowników w Wiadomościach, wyróżniając je w odpowiednich aplikacjach. Aplikacja Notatki ma nową funkcję szybkiej notatki do zapisywania myśli, a współpraca jest łatwiejsza dzięki wzmiankom i widokowi aktywności.

Aplikacja Skróty z systemu iOS jest już dostępna na komputerze Mac, a funkcja Focus pomaga w skupieniu się na zadaniu, eliminując rozpraszające elementy otoczenia. Uaktualniona aplikacja Mapy zawiera mnóstwo nowych funkcji, a dzięki funkcji Live Text komputery Mac mogą teraz wykrywać tekst na zdjęciach lub podawać na nich szczegóły dotyczące zwierząt, sztuki, zabytków, roślin i innych elementów.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej