Apple udostępnia deweloperom siódmą betę iOS 15, iPadOS 15, watchOS 8 i tvOS

przez Eryk

Apple dzisiaj wydał siódmą betę iOS i iPadOS 15 dla deweloperów w celach testowych.

Zarejestrowani deweloperzy mogą pobrać profil dla bety iOS i iPadOS z Apple Developer Center, a po jego zainstalowaniu aktualizacje bety będą dostępne.

iOS 15 to duże uaktualnienie, które wprowadza wiele nowych funkcji mających na celu ograniczenie rozpraszania uwagi użytkowników i wydłużenie czasu spędzanego z przyjaciółmi i rodziną.

iOS 15, iPadOS 15, watchOS i tvOS siódma beta już dostępna
iOS 15

iOS 15, iPadOS 15, watchOS 8 i tvOS siódma beta już dostępna

FaceTime ma odnowiony interfejs z nowymi funkcjami SharePlay do słuchania muzyki, oglądania filmów i dzielenia się ekranem z przyjaciółmi i członkami rodziny, choć jest to opóźnione do czasu po premierze iOS 15. W Wiadomościach, jeśli udostępniono Ci adres url, zdjęcie, artykuł prasowy lub utwór, możesz zobaczyć jego zawartość w dedykowanych aplikacjach Apple dzięki nowej funkcji Udostępnione z Tobą.

Mapy zawierają nowy widok 3D w wybranych miastach, który pozwala zobaczyć trójwymiarowe punkty orientacyjne, wskazówki AR podczas chodzenia, a wskazówki dotyczące jazdy są lepsze niż kiedykolwiek, zwłaszcza na skomplikowanych skrzyżowaniach.

Safari zostało przeprojektowane i zyskało nowy wygląd, w którym pasek kart został przeniesiony na dół interfejsu (choć jest to opcjonalne), ponadto obsługuje teraz grupy kart dla lepszej organizacji, a w Safari dla urządzeń z systemem iOS po raz pierwszy można korzystać z rozszerzeń. Jeszcze w tym roku w niektórych stanach USA do aplikacji Wallet będzie można dodać dowód osobisty, a Apple ułatwia dodawanie do aplikacji Wallet kart-kluczy hotelowych, inteligentnych zamków domowych i innych.

Spotlight jest lepszy niż kiedykolwiek i może przynieść bardziej dopasowane wyniki wyszukiwania, a Zdjęcia mają funkcję „Live Text”, która pozwala zrobić zdjęcie czegoś z tekstem, takim jak paragon, aby przetłumaczyć go na tekst pisany na iPhonie. Zdjęcia mogą także identyfikować zabytki, książki, rośliny i zwierzęta domowe, dzięki czemu można pstryknąć zdjęcie rośliny i uzyskać informacje o tym, co to może być.

Apple dodał także wiele ulepszeń prywatności, takich jak nowy raport prywatności aplikacji przychodzących do iPhone’a, który pozwoli Ci dowiedzieć się, jak często aplikacje uzyskują dostęp do poufnych informacji, takich jak lokalizacja, funkcja Mail, która ukrywa adres IP, oraz przetwarzanie Siri, które jest wykonywane na urządzeniu.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej