Apple udostępnia deweloperom szóstą betę iOS 16 i iPadOS 16

przez Eryk

Apple opublikował dziś szóstą betę nadchodzących aktualizacji iOS 16 i iPadOS 16 dla deweloperów w celach testowych, a aktualizacje pojawiły się tydzień po tym, jak Apple wydał piątą betę deweloperską.

Szósta beta iOS 16 i iPadOS 16

Szósta beta iOS 16 i iPadOS 16

Zarejestrowani deweloperzy mogą pobrać profile iOS i iPadOS 16 z Apple Developer Center, a po ich zainstalowaniu bety będą dostępne.

iOS 16 wprowadza odświeżony Lock Screen, który oferuje nowy poziom personalizacji i dostosowania do potrzeb użytkownika poprzez widżety, przeprojektowanie powiadomień oraz regulowane czcionki i kolory czasu. Obsługiwanych jest wiele Lock Screenów, podobnie jak w przypadku tarcz zegarków, i mogą być powiązane z trybami Focus.

Skupienie jest łatwiejsze do skonfigurowania niż wcześniej i bardziej konfigurowalne, z filtrami Skupienia dostępnymi do wycinania rozpraszających treści w aplikacjach. Aplikacja Wiadomości oferuje teraz narzędzia do edycji iMessages, niewysyłania iMessages oraz oznaczania wiadomości jako nieprzeczytanych, a także obsługuje SharePlay, podobnie jak FaceTime.

Aplikacja Mail ma ulepszone wyszukiwanie i narzędzia, które obejmują cofanie wysyłania, planowanie wysyłania i śledzenie, dzięki czemu można uzyskać przypomnienie o sprawdzeniu wiadomości e-mail, jeśli nie otrzymało się odpowiedzi. Safari obsługuje współdzielone grupy kart, a Apple pracuje nad zastąpieniem haseł przez Passkeys, czyli bardziej biometrycznie bezpieczny sposób logowania się do kont.

Biblioteka zdjęć iCloud pozwala użytkownikom łatwiej dzielić się zdjęciami z członkami rodziny, a Live Text jest obsługiwany w wideo. Jest też nowa funkcja pozwalająca na podniesienie obiektu z tła za pomocą stuknięcia, która jest częścią Visual Lookup.

Piąta beta iOS 16 dodała procent baterii do paska stanu na iPhone’ach, które mają notcha, plus wprowadziła nowe dźwięki do lokalizowania iPhone’a przez Find My lub Apple Watch.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej