Apple udostępnia pierwsze publiczne wersje beta systemów iOS 14.5 i iPadOS 14.5

przez Eryk

Apple wypuszcza dziś pierwszą publiczną wersję beta kolejnej rundy aktualizacji oprogramowania. Obejmuje to iOS 14.5 i iPadOS 14.5, które zostały udostępnione deweloperom w wersji beta testerów na początku tego tygodnia. Poniżej znajdziesz szczegółowe informacje o nowościach. W tej chwili watchOS 7.4 nie jest dostępny dla użytkowników publicznych wersji beta.

Publiczne wersje beta systemów iOS 14.5 i iPadOS 14.5

Co nowego w iOS 14.5? Jak się okazuje, całkiem sporo. Aktualizacja obejmuje podstawy nowej funkcji prywatności Apple App Tracking Transparency, która wymaga, aby aplikacje żądały pozwolenia od użytkowników przed śledzeniem ich w innych aplikacjach i witrynach internetowych.

iOS 14.5 i watchOS 7.4 zawierają również jedną istotną zmianę dla abonentów Apple Fitness +: obsługę AirPlay 2.

Być może przede wszystkim iOS 14.5 i watchOS 7.4 zawierają poważną zmianę w integracji między iPhonem a Apple Watch. Po raz pierwszy możesz teraz używać zegarka Apple Watch do odblokowywania iPhone’a, gdy nosisz maskę na twarzy.

Niestety, aby skorzystać z nowej funkcji Apple Watch Unlock, musisz również zaktualizować system watchOS 7.4, który nie jest jeszcze dostępny dla publicznych testerów wersji beta.

Inne zmiany w iOS 14.5 obejmują aktualizacje aplikacji Podcasty, aplikacji Wiadomości, obsługę najnowszych kontrolerów Xbox i PS5, obsługę dwóch kart SIM 5G i nie tylko.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej