Apple udostępnia Safari 14.1 z poprawką WebKit dla macOS Catalina i Mojave

przez Eryk

Na początku tego tygodnia Apple udostępnił iOS 14.5.1 i macOS Big Sur 11.3.1 z ważną aktualizacją bezpieczeństwa, która naprawiła poważny błąd w WebKit. Udostępniono również Safari 14.1 dla użytkowników systemów macOS Catalina i macOS Mojave, które również naprawia exploit, który był wykorzystywany do tworzenia złośliwych treści internetowych.

Safari 14.1 z poprawką WebKit dla macOS Catalina i Mojave

Safari 14.1 z poprawką WebKit dla macOS Catalina i Mojave

Jak Apple opisał wcześniej, exploit znaleziony w WebKit został wykorzystany do wykonania dowolnego kodu na urządzeniu użytkownika bez jego zgody.

Ponieważ błąd bezpieczeństwa został już naprawiony dla użytkowników korzystających z iOS 14 i macOS Big Sur, Apple wydało aktualizację Safari z tymi samymi poprawkami bezpieczeństwa dla użytkowników korzystających z macOS Catalina i macOS Mojave.

Warto przypomnieć, że ten sam exploit został również naprawiony na starszych modelach iPhone’ów i iPadów z iOS 12.5.1, który został udostępniony wszystkim użytkownikom na początku tego tygodnia.

Safari można zaktualizować, przechodząc do menu Aktualizacja oprogramowania w aplikacji Preferencje systemowe na komputerze Mac. Więcej informacji na temat aktualizacji zabezpieczeń Safari 14.1 można znaleźć w tym artykule wsparcia na stronie Apple.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej