Apple ujawnia MacBook Pro M1X

przez Eryk

MacBook Pro M1X i M1X pojawiły się w znacznikach słów kluczowych oficjalnego filmu Apple z konferencji WWDC na YouTube. Czy notebooki pojawią się bez keynote?

Przed WWDC 2021 pojawiły się plotki, że Apple tym razem również zaprezentuje nowy sprzęt. Jak wiemy, okazało się inaczej: oprócz nowych systemów operacyjnych i aktualizacji dla AirPods, nic nie nadeszło.

MacBook Pro mit M1-Chip ( Obraz: Apple)

MacBook Pro M1X

Gdzie jest więc MacBook Pro 14 i 16 cali z Apple Silicon? Znalazł ją użytkownik Twittera Max Balzer. Pojawiają się one w oficjalnym filmie Apple na Youtube ze wszystkich miejsc – w meta tagach filmu WWDC2021. Apple najwyraźniej zamierzało zaprezentować notebooki, ale pominęło to w ostatniej chwili.

W słowach kluczowych filmu pojawiają się nazwy „m1x” i „M1X MacBook Pro”.

M1X ma być następcą M1, wyposażonym w więcej rdzeni procesora, a więc i szybszym od pierwszego Apple Silicon. Przypuszczalnie powinno to być 32 rdzenie. Pamięć ma wynosić do 64 GByte.

A czego jeszcze można się spodziewać po nowym MacBooku Pro? Apple podobno planuje uwzględnić porty takie jak HDMI i czytnik kart SD, a także port ładowania MagSafe. Podobno w zestawie ma się znaleźć również wyświetlacz mini LED.

Dlaczego Apple nie zaprezentował dwóch MacBooków Pro nie jest jasne. Być może globalny niedobór chipów przyczynił się do tego, że wymagane liczby nie są jeszcze gotowe.

Możliwe, że na ogłoszenie tego faktu trzeba będzie poczekać do jesieni. Oczywiście, jest to również możliwe, że Apple odsłoni dwa notebooki bez wydarzenia, ale czy Apple będzie dobrowolnie rezygnować bez uwaga mediów jest raczej mało prawdopodobne.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej