Apple umożliwia klientom naprawę iPhone’a i Maca

przez Eryk
0 komentarzy

Jest to niespodzianka: w przyszłości użytkownicy iPhone’ów będą mogli sami naprawiać swoje urządzenia w domu, a także użytkownicy będą mogli sami naprawiać komputery Mac, choć jeszcze nie w naszym kraju.

Apple umożliwia klientom naprawę iPhone'a i Maca

Apple umożliwia klientom naprawę iPhone’a i Maca

Apple od dawna jest znany z preferowania naprawy własnych urządzeń samodzielnie. Dostęp do iPhone’ów i Maców mają co najwyżej autoryzowane serwisy Apple’a. Niezależne warsztaty od pewnego czasu mają również dostęp do części zamiennych i dokumentacji w ramach odpowiedniego programu, ale jak dotąd tylko kilka firm przystąpiło do programu, ponieważ przeszkody są zbyt wysokie, a groźba represji w przypadku naruszenia niezwykle surowych wytycznych wydaje się zbyt groźna.

Początkowo dotyczyć to będzie iPhone’a 12 i iPhone’a 13. Później klienci będą mogli naprawiać także modele Maca z chipami M1. W tym celu klienci otrzymują wszystkie niezbędne oryginalne części zamienne, takie jak baterie, wyświetlacze i kamery, a także niezbędne narzędzia, z których niektóre są dość specjalne, oraz instrukcje. Później naprawy domowe zostaną rozszerzone na inne produkty.

Nowy program rozpocznie się w USA na początku 2022 roku, a następnie zostanie wprowadzony na innych rynkach.

Powiązane Wpisy

Dodaj Komentarz

* Korzystając z tego formularza wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Państwa danych przez tę stronę internetową.