tvOS 14.5 Beta: Apple usuwa wzmianki o Siri Remote

przez Eryk
0 komentarzy

tvOS 14.5 Beta, Siri Remote usuniete

tvOS 14.5: Apple wypuścił dziś piątą wersję beta systemu i wprowadzono kilka małych, ale znaczących zmian w aktualizacji znalezionej przez współpracownika MacRumors, Steve’a Mosera . Apple usuwa wzmianki o „ Siri Remote” i zastępuje je „ Apple TV Remote” w całym systemie operacyjnym.

Pilot ‌Apple‌ Remote zawsze był pilotem Apple TV‌ w krajach, w których funkcja Apple‌ nie jest dostępna na ‌Apple TV‌, ale teraz Apple używa sformułowania Apple TV‌ Remote w krajach, w których pilot był wcześniej nazywany pilotem Apple‌ Remote.

Może to być tylko ogólne uporządkowanie języka, ponieważ nie ma już potrzeby nazywania go pilotem ‌Siri‌ Remote, ale sugeruje to, że pilot Apple TV‌ nowej generacji nie będzie nazywać się pilotem ‌Siri i będzie miał prostszą nazwę .

Podobno Apple pracuje nad nową wersją ‌Apple TV‌, która ma pojawić się w tym roku i będzie mu towarzyszyć odświeżony pilot z funkcjami Find My . W tej chwili niewiele wiadomo o pilocie.

tvOS 14.5 zmienia również nazwę „przycisku Home” w sekcji „Piloty i urządzenia” na „Przycisk TV”, ale funkcjonalność jest ostatecznie taka sama i można ją ustawić tak, aby przechodziła do aplikacji Apple TV lub ekranu głównego . To też może być modyfikacja dla przyszłego pilota.

tvos 14.5
zrodlo: macrumors

Wcześniejsze wersje beta wprowadziły obsługę najnowszych kontrolerów PlayStation i Xbox, a opcje częstotliwości klatek zostały zmodyfikowane, a Apple oferuje teraz częstotliwości odświeżania 29,97 Hz i 59,94 Hz zamiast 30 Hz / 60 Hz.

apple tv

Dostępna jest również opcjonalna funkcja ułatwień dostępu „Type to ‌Siri‌”, którą można włączyć, która odzwierciedla funkcję Type to „Siri” na urządzeniach z systemem iOS, nowa opcja wyboru „Inne głośniki bezprzewodowe” jako domyślne wyjście audio oraz modyfikacje aplikacji Podcasty, aby dostosować go do zmian wprowadzonych w iOS 14.5.

via macrumors

Pozostaw komentarz

* Korzystając z tego formularza wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Państwa danych przez tę stronę internetową.