Apple Watch 3: Oto dlaczego pamięć masowa staje się dużym problemem

przez Eryk

Każdy, kto posiada Apple Watch Series 3 mógł być w ostatnich dniach zaskoczony. Bo aktualizacja do watchOS 7.5 nie była łatwa do przeprowadzenia. Powód: brak miejsca do dyspozycji.

Apple wyposażył pierwsze modele Apple Watch w 8 GB pamięci masowej. To powinno być wystarczające dla mniejszych aplikacji, muzyki i aktualizacji przez długi czas. Jednak stosunkowo niewielka pamięć już teraz powoduje problemy.

Apple Watch 3
Photo by Alexandr Borecky on Pexels.com

Apple Watch Series 3 powoduje problemy z aktualizacjami


Użytkownicy, którzy chcą zaktualizować swój Apple Watch 3 do watchOS 7.5, obecnie otrzymują komunikat o błędzie: Ilość miejsca w pamięci jest niewystarczająca. Teraz, zamiast robić miejsce przez usunięcie go, Zegarek prosi o inną procedurę. Zostanie wyświetlony monit, aby najpierw odłączyć zegarek, a następnie sparować go ponownie. To opróżnia pamięć, a następnie Apple Watch może być przywrócony z kopii zapasowej. Nie jest to jednak rozwiązanie optymalne, ponieważ krok ten jest w zasadzie konieczny przy każdej aktualizacji.

Jeśli nie dotyczy to Ciebie, może to wynikać z dwóch powodów. Albo korzystasz tylko z niewielkiej ilości pamięci w swoim smartwatchu, albo używasz modelu z LTE. Apple Watch Series 3 oferuje dwie różne opcje pamięci masowej, które są powiązane z połączeniem komórkowym. Zwykły model z GPS ma tylko 8GB, podczas gdy wersja LTE ma 16GB i dzięki temu nie ma takich problemów (jeszcze).

Wraz z tym, chcielibyśmy zauważyć, że Apple wcześniej zasugerował unpairing / pairing jako rozwiązanie wszelkich problemów z Apple Watch 3. Z najnowszą aktualizacją, jest to prawdopodobnie część zwykłego procesu aktualizacji od tego momentu i pojawi się jako powiadomienie. Oczywiście ograniczenia sprzętowe dają nam teraz również powody do zastanowienia się nad przyszłością Serii 3. Potencjalnie rodzi to możliwość, że watchOS 8 nie zostanie już wydany dla tego modelu, wysyłając go jesienią na zasłużoną emeryturę.
Czy macie problemy z aktualizacją? Daj nam znać w komentarzach.

via 9to5mac

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej