Apple Watch 7 z czujnikiem do ciągłego pomiaru poziomu cukru we krwi

przez Eryk

Apple wciąż ma duże plany dotyczące Apple Watch. W ciągu najbliższych kilku lat spółka zamierza poczynić dalsze postępy, szczególnie w dziedzinie diagnostyki medycznej. Zgodnie z tym ETNews informuje, że Apple Watch Series 7 będzie oferować pomiar poziomu cukru we krwi za pomocą czujnika optycznego.

zdjecie: apple

Apple Watch 7 z czujnikiem do pomiaru poziomu cukru we krwi

ETNews w swoim raporcie odnosi się głównie do monitorowania poziomu glukozy we krwi Samsung Galaxy Watch 4, ale wyjaśnia, że ​​Apple zamierza również umożliwić monitorowanie poziomu glukozy we krwi za pomocą Apple Watch Series 7.

Pomiar poziomu cukru we krwi jest niezbędny w leczeniu chorób, takich jak cukrzyca. Zwykle pomiar polega na badaniu kropli krwi w glukometrze lub za pomocą wszczepionego ciągłego glukometru (CGM). Możliwość zobaczenia gwałtownego wzrostu lub spadku poziomu cukru we krwi może zwiększyć świadomość potencjalnego stanu zdrowia lub po prostu pomóc w ulepszeniu diety użytkownika.

Apple ma już patenty związane z pomiarem poziomu cukru we krwi. Obecnie firma koncentruje się na „zapewnieniu niezawodności i stabilności przed wprowadzeniem technologii na rynek” – czytamy w raporcie. Mówi się, że czujnik optyczny opracowany przez Apple jest rozwiązaniem do ciągłego monitorowania skóry, które nie wymaga implantu.

Plotka głosi, że Apple od jakiegoś czasu było zainteresowane dodaniem monitorowania poziomu glukozy we krwi do Apple Watch. Mówi się, że firma założyła zespół inżynierów biomedycznych i konsultantów w 2017 roku, aby pracować konkretnie nad czujnikami do nieinwazyjnego monitorowania poziomu cukru we krwi. Mówi się, że prace nad czujnikiem przeszły do ​​prób w ośrodkach klinicznych w rejonie zatoki San Francisco. Dyrektor generalny Apple, Tim Cook, został nawet zauważony podczas testowania rzekomego prototypowego monitora glukozy podłączonego do jego zegarka Apple Watch.

Apple Watch Series 7 ma trafic na rynek jeszcze w tym roku. Jednak do tej pory nie było wielu plotek na temat tego, co może zaoferować nowy model. Chociaż pojawiły się doniesienia o wyświetlaczach microLED.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej