Apple Watch EKG: nowy algorytm w iOS 14.3 i watchOS 7.2

przez Eryk

Apple opracował nową wersję swojego algorytmu, który jest używany do funkcji EKG w Apple Watch. Przynajmniej tak mówi dokumentacja programisty dla iOS 14.3 i watchOS 7.2.

W oficjalnej dokumentacji Apple mówi o wersji 2 swojego algorytmu. Jednak producent nie podaje dalszych szczegółów.

Apple Watch EKG: nowy algorytm bedzie dostępny w iOS 14.3 i watchOS 7.2

Apple Watch EKG

Aplikacja EKG na Apple Watch oferuje użytkownikom możliwość nagrywania elektrokardiogramu (EKG) bezpośrednio na nadgarstku. Użytkownik może uchwycić rytm serca w momencie, gdy odczuwa objawy, takie jak szybkie lub nieregularne bicie serca.

Dostępna również funkcja powiadamiania o nieregularnym biciu serca Apple Watch może czasami mierzyć rytm serca w tle i wysyłać powiadomienie, gdy tylko wystąpi nieregularny rytm serca, który jest rozpoznawany jako migotanie przedsionków (AFib).

Koledzy z Macrumors natrafili na wskazówki w kodzie beta, które sugerują, że nowy algorytm w aplikacji EKG umożliwia sprawdzenie migotania przedsionków (AFib) przy wyższych częstościach akcji serca – na przykład podczas ćwiczeń.

POWIĄZANE POSTY

Pozostaw komentarz

* Korzystając z tego formularza wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Państwa danych przez tę stronę internetową.

Ta strona używa plików cookie w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej