Apple Watch może zyskać pomiar ciśnienia, poziomu glukozy i alkoholu we krwi

przez Eryk

Apple Watch może zyskać zdolność do pomiaru ciśnienia krwi, glukozy i poziomu alkoholu we krwi, zgodnie z nowo ujawnionymi informacjami na temat jednego z wybranych partnerów biznesowych Apple.

Apple Watch z pomiarem ciśnienia, poziomu glukozy i alkoholu we krwi

Rockley Photonics opracował czujniki optyczne do wykrywania licznych wskaźników zdrowia związanych z krwią, w tym ciśnienia krwi, glukozy we krwi i poziomu alkoholu we krwi. Czujniki Rockley’s przesyła wiązki światła podczerwonego przez skórę użytkownika, podobnie jak istniejące czujniki Apple Watch do wykrywania tętna i poziomu tlenu we krwi.

Ujawnienie przez Rockley, że jej największym klientem jest Apple, nastąpiło w momencie, gdy firma przygotowuje się do wejścia na giełdę w Nowym Jorku. Firma w swoich dokumentach powiedziała, że Apple stanowił większość jej przychodów w ciągu ostatnich dwóch lat.

Rockley powiedział, że jego następna generacja czujników może być wykorzystana już w przyszłym roku. Przypuszczalnie zbiegnie się to z premierą modeli Apple Watch Series 8.

Do tej pory plotki wskazywały, że nadchodzący Apple Watch Series 7 będzie zyskiwał monitorowanie glukozy we krwi, ale komentarze Rockleya mogą wskazywać, że funkcja została opóźniona do 2022 roku. Możliwe jest również, że monitorowanie poziomu glukozy we krwi może nadal wejść do Apple Watch Series 7 w tym roku, a następnie znaczne rozszerzenie technologii w przyszłym roku z funkcjami, takimi jak ciśnienie krwi i monitorowanie alkoholu we krwi.

via macrumors

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej