Apple Watch nie musi już koniecznie korzystać z GPS iPhone’a

przez Eryk

Apple potwierdziło, że najnowsze modele zegarków Apple Watch – Series 8, SE drugiej generacji i Ultra – nie polegają już na sygnale GPS z iPhone’a znajdującego się w pobliżu, lecz korzystają z własnych, wbudowanych czujników GPS. Ta zmiana nie była powszechnie znana, ale odkrył ją „DC Rainmaker” na zaktualizowanej stronie wsparcia dla Apple Watch:

Zegarki Apple Watch Ultra, Series 8 i SE (2. generacji) korzystają z modułu GPS wbudowanego w Apple Watch, nawet gdy iPhone jest w pobliżu. Aby oszczędzać baterię, starsze modele Apple Watch korzystają z modułu GPS z iPhone’a, gdy jest on dostępny.

Apple Watch ultra

Apple Watch nie musi już koniecznie korzystać z GPS iPhone’a

Starsze modele Apple Watch będą nadal korzystać z sygnału GPS iPhone’a, jeśli będzie on dostępny. Zmiana jest o tyle istotna, że pokazuje, iż Apple ma większe zaufanie do żywotności baterii swoich najnowszych zegarków, a także zapewnia użytkownikom Ultra dostęp do wielozakresowego systemu GPS, który umożliwia dokładniejsze śledzenie trasy w trudnych warunkach. Ponadto nowy watchOS 9 zawiera tryb oszczędzania energii, który wydłuża czas pracy baterii bez wpływu na dane GPS i tętno.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej