Apple Watch: nowy rekord sprzedaży w III kwartale 2020

przez Eryk

Jeśli wierzyć ocenie analityków IDC, Apple był w stanie sprzedać niesamowite 11,8 miliona zegarków Apple w trzecim kwartale 2020 roku. W porównaniu z III kwartałem 2019 r. Oznaczałoby to wzrost o 75 procent. W tym samym okresie ubiegłego roku sprzedano bez recepty 6,8 mln sztuk.

Apple Watch: nowy rekord sprzedaży w III kwartale 2020 r

Sam Apple nie publikuje żadnych danych dotyczących sprzedaży iPhone’a, iPada, Maca i Co. Jesteśmy więc zależni od ocen analityków. Nie będą one w 100% poprawne, ale wskazują na dobry kierunek.

IDC twierdzi, że Apple był w stanie sprzedać 11,8 miliona zegarków Apple w ostatnim kwartale. Oznaczałoby to nowy rekord sprzedaży. Nigdy wcześniej producent nie był w stanie sprzedać większej liczby zegarków w ciągu trzech miesięcy.

We wrześniu i tuż przed końcem trzeciego kwartału Apple zaprezentowało nowy Apple Watch 6 oraz Apple Watch SE.

Jednocześnie w portfolio pozostał Apple Watch 3.

Apple Watch 6 charakteryzuje się między innymi szybszym procesorem, ulepszonym wyświetlaczem oraz czujnikiem do pomiaru zawartości tlenu we krwi. Możemy sobie wyobrazić, że bieżący kwartał bożonarodzeniowy po raz kolejny przewyższy poprzedni pod względem wyników sprzedaży.

Jeśli spojrzysz na wszystkie urządzenia do noszenia, które są noszone na nadgarstku, Apple osiąga udział w rynku wynoszący 21,6%. Xiaomi zajmuje pierwsze miejsce z 13,5 mln sprzedanych urządzeń (24,5 procent udziału w rynku). Huawei zajął ostatnie miejsce na podium ze sprzedażą 10,7 mln sztuk (19,5 proc. Udziału w rynku).

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej