Apple Watch pokrętło Digital Crown może być zastąpione przez czujniki optyczne

przez Eryk

Jednym z kluczowych aspektów Apple Watch jest Digital Crown, który pozwala użytkownikom na nawigację po interfejsie watchOS bez konieczności ciągłego dotykania ekranu. Jednak wydaje się, że Apple pracuje nad sposobami, aby go zastąpić, jak pokazuje nowy patent Apple Watch z czujnikami optycznymi.

Jak informuje Patently Apple, US Patent and Trademark Office w tym tygodniu opublikował nowy patent od firmy z Cupertino, który pokazuje, jak Digital Crown na Apple Watch może być zastąpiony przez czujniki optyczne zdolne do identyfikacji gestów użytkownika.

Apple Watch pokrętło Digital Crown

Apple Watch pokrętło Digital Crown może być zastąpione przez czujniki optyczne

Patent nosi nazwę „Watch with Optical Sensor for User Input” i pokazuje, jak firma może wykorzystać nowe czujniki, aby pozwolić użytkownikom przewijać interfejs użytkownika, jednocześnie zmniejszając liczbę ruchomych części w Apple Watch poprzez usunięcie Digital Crown. Czujniki optyczne rozpoznawałyby gesty użytkowników, aby przekształcić je w elementy sterujące systemem.

Apple zauważa w patencie, że usunięcie Digital Crown może nie tylko uczynić Apple Watch bardziej wytrzymałym, ale także zwolnić miejsce, które może być wykorzystane przez inne komponenty, takie jak nowe czujniki lub nawet większa bateria.

Ponieważ Digital Crown posiada również elektryczny czujnik, który umożliwia wykonanie EKG, patent pokazuje, że nowe czujniki optyczne mogą być również wykorzystywane do pomiaru tętna, częstości oddechów, natlenienia krwi, ciśnienia krwi i innych. Plotki sugerują, że Apple Watch 2022 będzie miał nowe funkcje zdrowotne, w tym monitorowanie ciśnienia krwi.

via 9to5mac

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej