Apple Watch S7 przynosi wsparcie dla transmisji danych 60 GHz

Nowy Apple Watch Series 7 ma jedną lub dwie niespodzianki w rękawie. Zegarek zawiera nowy moduł do bezprzewodowego przesyłania danych o absurdalnie wysokich częstotliwościach, ale wątpliwe jest, co klient końcowy będzie z tego miał.

przez Eryk

Nowy Apple Watch Series 7 został wyposażony w nowy moduł obsługujący bezprzewodowy transfer danych, który do tej pory nie występował w takiej formie w produktach Apple: W ten sposób zegarek obsługuje transmisję danych z częstotliwością 60,5 GHz.

Apple Watch S7
Apple Watch S7

Apple Watch S7 przynosi wsparcie dla transmisji danych 60 GHz

Transfer ten będzie bezprzewodowy, ale tylko na odpowiedniej stacji dokującej, która również musi posiadać taki moduł 60,5 GHz. Taki model nosi oznaczenie A2687, jak wynika z dokumentów, które Apple złożyło w amerykańskim urzędzie regulacyjnym FCC.

Zastanawiające jest to, jak Apple zamierza wykorzystać tę nową technologię. Obecnie istnieją przesłanki, że ta magnetyczna stacja dokująca będzie używana wyłącznie przez samą firmę Apple, na przykład w Apple Store i do celów diagnostycznych.

Pracownicy mogą wykorzystać go do zresetowania lub przywrócenia zegarka. To, czy zastosowanie dla klienta końcowego kiedykolwiek będzie miało miejsce lub jest w ogóle planowane, nie wiadomo.

Możliwe, ale mało prawdopodobne alternatywą jest połączenie do komunikacji z iPhone bez złączy, jak Apple jest podobno planuje na bardziej odległej przyszłości. Plany te mogą teraz zostać nieco ożywione dzięki nowym impulsom ze strony UE.

Apple Watch Series 7 został zaprezentowany na keynote, ale nie ma jeszcze daty premiery.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej