Apple Watch Series 8 z nowym trybem niskiego zużycia energii

przez Eryk

Przed WWDC 2022 dziennikarz Bloomberga Mark Gurman doniósł na podstawie własnych źródeł, że Apple pracowało nad nowym trybem Low Power Mode dla watchOS 9. Jednak watchOS 9 został ogłoszony bez żadnych nowych funkcji w tym aspekcie. Teraz Gurman powraca z kolejnym raportem, ale tym razem twierdzi, że tryb Low Power Mode będzie dostępny wyłącznie dla nowego Apple Watch Series 8.

Apple Watch Series 8 z nowym trybem niskiego zużycia energii

Apple Watch Series 8 z nowym trybem niskiego zużycia energii

W swoim najnowszym biuletynie Power On, Gurman ujawnił, że nadal spodziewa się nowego trybu niskiego zużycia energii, który pojawi się jeszcze w tym roku. Jednak zamiast funkcji systemu watchOS 9, nowy tryb Low Power Mode ma zostać ogłoszony jako jedna z nowych funkcji zegarka Apple Watch Series 8 – który prawdopodobnie zostanie wprowadzony jeszcze w tym roku.

Obecne modele zegarków Apple Watch mają już funkcję o nazwie „Tryb rezerwy mocy”. Jednak, jak szczegółowo opisuje serwis 9to5Mac, funkcja ta wyłącza prawie wszystkie funkcje Apple Watch i pokazuje tylko czas, aby oszczędzać baterię. Chociaż działa to w sytuacjach awaryjnych, użytkownicy muszą ponownie uruchomić Apple Watch, aby uzyskać dostęp do aplikacji i innych funkcji.

Według oryginalnego raportu Gurmana, nowy tryb niskiego zużycia energii pozwoli użytkownikom na korzystanie z aplikacji i funkcji Apple Watch bez nadmiernego zużycia energii. Powinien on działać podobnie do trybu niskiego poboru mocy, który jest już dostępny w systemach iOS i macOS, który zasadniczo zawiesza działania w tle i zmniejsza wydajność urządzenia, aby zaoszczędzić trochę energii.

Nie jest jednak jasne, dlaczego Apple miałoby udostępniać tę opcję wyłącznie dla nowego modelu Apple Watch, ponieważ według plotek ma on mieć ten sam układ, co Apple Watch Series 7.

Czego można się spodziewać po Apple Watch Series 8

Według ostatnich plotek, Apple Watch Series 8 będzie niewielką aktualizacją w porównaniu z obecną serią 7. Poza tym, że będzie miał takie same specyfikacje wewnętrzne jak Apple Watch Series 7, który jest już oparty na Series 6 pomimo większego ekranu, oczekuje się, że Series 8 zachowa ten sam obecny design z wariantami 41 mm i 45 mm.

Jednak Apple podobno pracuje również nad „wytrzymałą edycją” Apple Watch Series 8, przeznaczoną do sportów ekstremalnych. Firma może również wprowadzić zaktualizowany Apple Watch SE, który nadal będzie oparty na konstrukcji Apple Watch Series 6 z szerszymi ramkami, ale tym razem z tym samym procesorem co Series 8.

Ponieważ uaktualnienia sprzętowe będą w tym roku minimalne, nie będzie niespodzianką, jeśli Apple utrzyma niektóre funkcje oprogramowania wyłączne dla nowych modeli Apple Watch, aby zwiększyć sprzedaż.

watchOS 9 wprowadza stopniowe aktualizacje systemu operacyjnego zegarka Apple Watch. Aktualizacja obejmuje wiele nowych tarcz zegarka, ulepszoną aplikację Workout z większą ilością danych, nową aplikację do przypominania o lekach, ulepszone monitorowanie snu oraz pełną aplikację Podcast.

Kiedy apple watch 8

Użytkownicy zegarków Apple Watch Series 4 i nowszych będą mogli zaktualizować system watchOS 9 jesienią tego roku. Programiści mogą już wypróbować system watchOS 9 beta, natomiast pierwsza publiczna beta będzie dostępna w lipcu.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej