Apple Watch Series 8 z pomiarem temperatury ciała

przez Eryk

Apple Watch Series 8 ma podobno mieć czujnik do pomiaru temperatury ciała. W zasadzie już wcześniej spodziewano się takiego rozwiązania w przypadku zegarka Apple Watch Series 7, ale sprawy potoczyły się inaczej.

Apple Watch Series 8

Apple Watch Series 8 z pomiarem temperatury ciała

Przed zeszłoroczną prezentacją zegarka Apple Watch Series 7 mówiło się o jego przeprojektowaniu i nowych czujnikach, takich jak termometr, ale jak wszyscy wiemy, nic z tego nie wyszło.

Ma się to zmienić wraz z Apple Watch Series 8, jak wyjaśnia na Twitterze analityk Ming-Chi Kuo. W modelu Series 7 występowały problemy z dokładnością pomiaru, ale w zegarku Apple Watch Series 8 algorytm już działa.

„Wyzwaniem dla wprowadzenia dokładnego pomiaru temperatury ciała jest to, że temperatura skóry zmienia się gwałtownie w zależności od środowiska zewnętrznego” – pisze Kuo. „Smartwatch nie może obsługiwać sprzętowego pomiaru temperatury ciała, więc potrzebuje doskonałego algorytmu, który w tym pomoże”.

Jakie nowe funkcje chciałbyś zobaczyć w Apple Watch Series 8? Chcielibyśmy na przykład zobaczyć niestandardowe tarcze zegarka, które można zaprojektować samodzielnie w edytorze lub kupić w App Store. Byłoby też dobrze, gdyby zegarek Apple Watch odbierał sygnały ANT+, dzięki czemu mógłby służyć jako komputer rowerowy. Zegarek doskonale nadaje się do tego celu ze względu na swoje kompaktowe wymiary, niewielką wagę oraz odporność na wodę i kurz.

Nie krępujcie się pisać w komentarzach, jakie funkcje macie nadzieję zobaczyć w Apple Watch Series 8.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej