Apple Watch Ultra w teście wytrzymałościowym: Jak odporny jest wyświetlacz ze szkła szafirowego i tytanowa obudowa?

przez Eryk

Podobnie jak modele Apple Watch ze stali nierdzewnej, Apple Watch Ultra jest wyposażony w szafirowe szkło chroniące wyświetlacz. Ponieważ szkło szafirowe jest jednym z najtwardszych znanych materiałów, Apple twierdzi, że jest ono niezwykle trudne do zarysowania. Czy szkło w Apple Watch Ultra jest tak trwałe, jak twierdzi Apple? JerryRigEverything poddał próbie szafirowe szkło Apple Watch Ultra.

Apple Watch Ultra

Wyświetlacz Apple Watch Ultra w teście wytrzymałościowym

Niezależnie od tego, czy jest to smartfon, tablet czy smartwatch – wraz z nową premierą nadchodzi czas na testy upadku, zarysowania i inne próby wytrzymałościowe, którym zazwyczaj nie chcesz poddawać swojego nowego gadżetu. Apple Watch Ultra nie jest wyjątkiem, dlatego nadszedł czas na jeden z przerażających testów wytrzymałościowych, przeprowadzony przez Zacka, prowadzącego kanał YouTube JerryRigEverything. Jego celem jest sprawdzenie, czy Apple Watch Ultra rzeczywiście ma wyświetlacz pokryty szkłem szafirowym. Przy tej okazji zmierzy się również z Galaxy Watch 5 firmy Samsung i Fenix 7 firmy Garmin.

Jak odporny jest wyświetlacz ze szkła szafirowego

Jak wyjaśnia Zack w swoim filmie, szafir to materiał o twardości zbliżonej do diamentu. Używając skali Mohsa, która mierzy twardość minerałów w zakresie od 1 do 10, YouTuber pokazuje, jak odporne na zarysowania są wyświetlacze urządzeń. Podczas gdy szkło zarysowuje się na poziomie 6, szafir wytrzymuje do poziomu 8, a nawet 9, w zależności od tego, jak bardzo jest czysty.

Testy JerryRigEverything wykazały, że wyświetlacz Apple Watch Ultra jest rzeczywiście pokryty prawdziwym szafirem, ale jest kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę. W testach szkło szafirowe zegarka Apple Watch Ultra wykazywało lekkie oznaki zużycia na poziomie 6 i 7, natomiast rzeczywiste uszkodzenia zaczynają się na poziomie 8.

Porównanie z innymi smartwatchami

Wyniki były podobne dla Galaxy Watch 5, ale otarcia na poziomie 6 i 7 były nieco mniej widoczne niż na Apple Watch Ultra. YouTuber wyjaśnia, że różnice zależą prawdopodobnie od zanieczyszczeń w materiale lub problemów z polerowaniem. Jeśli chodzi o Garmin Fenix 7, testy wykazały, że ma on najczystsze szkło szafirowe spośród wszystkich trzech zegarków, ponieważ nie wykazuje ono prawie żadnych oznak ścierania na poziomach 6 i 7.

Podsumowując, Apple, Samsung i Garmin mówią prawdę, twierdząc, że ich zegarki mają szkło szafirowe – nawet jeśli ekran Apple Watch Ultra wydaje się nieco bardziej podatny na zarysowania niż ekrany pozostałych zegarków.

Test zewnętrzny

Ale nie tylko wyświetlacz Apple Watch Ultra jest szczególnie trwały; tytanowa obudowa jest również solidnie wykonana. Apple twierdzi, że „tytan zapewnia doskonałą równowagę między wagą, wytrzymałością i odpornością na korozję”. Nowa konstrukcja koperty wznosi się, aby otoczyć płaskie szafirowe szkiełko i chronić je przed uderzeniami. Cyfrowa korona jest większa, a przycisk boczny jest uniesiony w stosunku do obudowy, co ułatwia korzystanie z elementów sterujących nawet w rękawiczkach.

Apple Watch Ultra w teście wytrzymałościowym

Filmik od iupdate pokazuje, jak cała koncepcja sprawdza się w warunkach naturalnych.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej