Apple Watch z kamerą

przez Eryk

Firma Wristcam zapowiada akcesorium do zegarka Apple Watch, które umożliwia odbieranie połączeń wideo bezpośrednio na opasce.

Apple Watch z kamerą
Wristcam dla Apple Watch (Zdjecie: Wristcam)

Apple Watch z kamerą

Apple i inni producenci inteligentnych opasek i zegarków jak dotąd nie wykazali zainteresowania kamerami w tych kompaktowych urządzeniach. Dla wielu użytkowników byłoby to wręcz przesadą, a otoczenie czułoby się stale obserwowane. Istnieją więc uzasadnione powody, dla których nie są one wykorzystywane. Jednak nie tylko Facebook pracuje nad smartwatchem z kamerą, ale producent akcesoriów, firma Wristcam, zaprezentowała jakiś czas temu akcesorium do zegarka Apple Watch z taką właśnie funkcją.

Wristcam obsługuje połączenia wideo

Kamera na rękę nie jest niczym nowym. Jest to opaska na rękę do zegarka Apple Watch, w której zintegrowano dwie kamery. Kamera skierowana na zewnątrz ma rozdzielczość ośmiu megapikseli, dzięki czemu wystarcza do robienia wielu zdjęć i nagrywania filmów. Jak podaje producent, opaska może pomieścić do 2000 zdjęć i godzinę nagrań wideo. Przedni aparat” ma rozdzielczość zaledwie dwóch megapikseli i otrzyma nową funkcję w ramach aktualizacji.

Pasek z kamerą łączy się z zegarkiem Apple Watch przez Wi-Fi lub Bluetooth i zmienia go w wyświetlacz, a dzięki nowej aktualizacji Wristcam umożliwia wykorzystanie przedniej kamery do prowadzenia rozmów wideo. Choć Apple Watch obsługuje połączenia głosowe i rozmowy audio FaceTime, nie będzie można korzystać z kamery do selfie w rozwiązaniach Apple ani innych produktach firm trzecich. Zamiast tego Wristcam opiera się na własnej usłudze, która ma duży haczyk: Ty i osoba, do której dzwonisz, potrzebujecie aplikacji Wristcam, aby rozmawiać ze sobą za pośrednictwem wideo. Nie jest jednak konieczne, aby obie strony posiadały akcesorium. Powinna być raczej możliwa wideotelefonia z Wristcama bezpośrednio do iPhone’a.

Obecnie funkcja ta nie jest jeszcze dostępna dla wszystkich użytkowników. Zainteresowane strony muszą zwrócić się do deweloperów z prośbą o wcześniejszy dostęp. Rozszerzenie zegarka Apple Watch można zamówić bezpośrednio u producenta w cenie 299 USD.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej