Apple Watch z wyświetlaczem micro LED

przez Eryk

Wygląda na to, że od 2025 roku Apple Watch przejdzie na najnowszą technologię wyświetlania. Według analityka Rossa Younga, firma LG rozpoczęła budowę małej linii produkcyjnej wyświetlaczy micro-LED. Obecnie Apple stosuje OLED w zegarku Apple Watch.

Apple Watch z wyświetlaczem micro LED

Apple Watch z wyświetlaczem micro LED

Co ciekawe, zachowanie LG ma również wpływ na plany Apple dotyczące produkcji wyświetlaczy do zegarków Apple Watch i samych iPhone’ów. Analityk wyjaśnił, że Apple „nie będzie przechodzić przez cały proces” zmiany technologii wyświetlania. W przypadku wyświetlacza micro-LED, który zostanie zastosowany najpierw w Apple Watch Ultra, Young powiedział, że Apple będzie ściśle współpracować z LG.

Według raportu produkcja nie powinna rozpocząć się wcześniej niż w drugiej połowie 2024 roku, a pierwszy Apple Watch z wyświetlaczem micro-LED zostanie wprowadzony na rynek w 2025 roku.

Te wyświetlacze nie mają podświetlenia micro-LED. Wyświetlacze Micro-LED, w przeciwieństwie do OLED, nie składają się z organicznych cząsteczek, ale z maleńkich diod, których materiałem jest azotek indowo-galowy. Są one niezwykle małe, mają jeszcze mniejsze odległości od siebie i, podobnie jak w innych wyświetlaczach, są zawsze ułożone w trzech grupach – tzw. subpikselach. Nie ma podświetlenia, dlatego wyświetlacze te mogą być bardzo cienkie.

Wcześniej Bloomberg donosił, że Apple chce odejść od OLED-ów i zacząć budować wyświetlacze micro-LED. Apple od kilku lat postępuje podobnie w przypadku chipów: firma projektuje własne chipy, ale ściśle współpracuje z TSMC, a także finansuje budowę zakładów produkcyjnych. Teraz można to powtórzyć z wyświetlaczami i LG.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej