Apple wprowadza macOS Monterey 12.1 Beta 4

przez Eryk
0 komentarzy

Apple udostępniło kolejną betę systemu macOS Monterey 12.1. Jest to już czwarta wersja.

Apple udostępniło macOS 12.1 Beta 4 dla deweloperów. Obejmuje ona funkcje Universal Control i SharePlay dla komputerów Mac. Funkcja ta umożliwia dzwonienie do osób trzecich i oglądanie z nimi filmów i telewizji lub słuchanie muzyki podczas rozmowy Facetime.

macOS Monterey 12.1 Beta 4

macOS Monterey 12.1 Beta 4

W przyszłości będzie to możliwe na wszystkich urządzeniach, od Maca, przez iPhone’a i iPada, po Apple TV. macOS 12.1 Beta 4 ma numer 21C5045a.

Funkcja uniwersalnego sterowania jest wbudowana w wersję Beta 4. Ma to na celu zapewnienie możliwości obsługi iPada lub iPhone’a, na przykład za pomocą urządzenia Apple i jego klawiatury. To samo dotyczy myszy i gładzika. Universal Control ma więc zapewnić mniejszą ilość zmarnowanego miejsca na biurku i nadal zapewniać ergonomiczne opcje wprowadzania danych. 

Oprócz macOS Monterey 12.1 Beta 4, pojawiła się także nowa beta macOS Big Sur 11.6.2, czyli poprzedniego systemu operacyjnego. 

Czy instalujesz bety, czy tylko wersje finalne? Zapraszamy do napisania swojej opinii na ten temat.

Powiązane Wpisy

Dodaj Komentarz

* Korzystając z tego formularza wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Państwa danych przez tę stronę internetową.

Ta strona używa ciasteczek, by poprawić jakość Twoich doświadczeń. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej