Apple wprowadza macOS Monterey 12.1 Beta 4

przez Eryk

Apple udostępniło kolejną betę systemu macOS Monterey 12.1. Jest to już czwarta wersja.

Apple udostępniło macOS 12.1 Beta 4 dla deweloperów. Obejmuje ona funkcje Universal Control i SharePlay dla komputerów Mac. Funkcja ta umożliwia dzwonienie do osób trzecich i oglądanie z nimi filmów i telewizji lub słuchanie muzyki podczas rozmowy Facetime.

macOS Monterey 12.1 Beta 4

macOS Monterey 12.1 Beta 4

W przyszłości będzie to możliwe na wszystkich urządzeniach, od Maca, przez iPhone’a i iPada, po Apple TV. macOS 12.1 Beta 4 ma numer 21C5045a.

Funkcja uniwersalnego sterowania jest wbudowana w wersję Beta 4. Ma to na celu zapewnienie możliwości obsługi iPada lub iPhone’a, na przykład za pomocą urządzenia Apple i jego klawiatury. To samo dotyczy myszy i gładzika. Universal Control ma więc zapewnić mniejszą ilość zmarnowanego miejsca na biurku i nadal zapewniać ergonomiczne opcje wprowadzania danych. 

Oprócz macOS Monterey 12.1 Beta 4, pojawiła się także nowa beta macOS Big Sur 11.6.2, czyli poprzedniego systemu operacyjnego. 

Czy instalujesz bety, czy tylko wersje finalne? Zapraszamy do napisania swojej opinii na ten temat.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej