Apple wycofuje z rynku 27-calowy komputer iMac

przez Eryk
1 komentarzy

Po monitorze Studio Display o przekątnej 27 cali z układem A13 nie pojawi się 27-calowy iMac z Apple Silicon: tuż po dzisiejszej imprezie „Peek Performance” firma Apple wycofała z oferty dużego iMaca z procesorem Intela.

Apple wycofuje z rynku 27-calowy komputer iMac
27-calowy komputer iMac

27-calowy komputer iMac wycofany z rynku

Zaprzestanie produkcji dużego komputera iMac nie zostało ogłoszone przez Johna Ternusa, a jedynie zasugerowane: w procesie przechodzenia z układów Intela na układy Apple pozostanie tylko jeden Mac – Mac Pro. Ta ostatnia kwestia zostanie omówiona w innym terminie, powiedział Ternus. Odkąd Apple Store’y znów są dostępne w Internecie, pozostał tylko jeden Mac z procesorem Intela: Mac Pro.

Mały iMac (21,5 cala) został w zeszłym roku zastąpiony modelem z 24-calowym wyświetlaczem i układem M1. Firma Apple zrezygnowała także z modelu iMac Pro, który miał wypełnić lukę między komputerami iMac i Mac Pro. Podobnie jak Mac Pro, w komputerze iMac Pro zastosowano układy Xeon firmy Intel.

Teraz także Mac mini doczekał się wersji „Pro” w postaci Mac Studio. Firma Apple zaprezentowała także nowy 27-calowy monitor. Klienci korzystający z komputerów Mac znów mają do dyspozycji nowoczesną ofertę firmy Apple. Połączenie Apple Studio i Studio Display zastąpiłoby więc dużego iMaca, oferując wydajność Maca Pro, ale bez gniazd.

Nie wyklucza to, że firma Apple wprowadzi kiedyś na rynek iMaca z większym ekranem i/lub iMaca Pro. Dziennikarz Mark Gurman tuż przed imprezą Apple napisał na Twitterze, że spodziewa się komputera iMac Pro oraz układów M2 dla komputerów Mac mini, MacBook Pro 13″ i iMac 24″.

Co to jest Pro?

Kontrola firmy Apple nad własnymi procesorami daje jej wszelkie możliwości zdefiniowania urządzenia Pro, więc jest jeszcze za wcześnie, aby śpiewać pieśń o większych komputerach iMac lub modelu Pro. Następną okazją będzie oczekiwany układ M2, być może wtedy Apple wprowadzi na rynek komputer Mac typu all-in-one z 27-calowym wyświetlaczem.

Powiązane Wpisy

1 komentarzy

sfinks 08/03/2022 - 22:35

Przyznam szczerze, że liczyłem na nowego iMaca 27. Eh, i co teraz dotychczasowy użytkownik taki jak ja z iMac 27 z 2017 ma teraz zrobić?

Odpowiedz

Dodaj Komentarz

* Korzystając z tego formularza wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Państwa danych przez tę stronę internetową.