Apple wydaje aplikację Tracker Detect, aby zapobiec śledzeniu użytkowników Androida przez AirTags

przez Eryk

Firma Apple udostępniła dziś w Google Play Store nową aplikację „Tracker Detect„, która pozwala użytkownikom systemu Android znaleźć AirTags, które mogą znajdować się w pobliżu.

Zgodnie z opisem aplikacji, Tracker Detect wyszukuje urządzenia śledzące przedmioty, które są oddzielone od ich właściciela i są kompatybilne z „Search My Network”, dzięki czemu można znaleźć AirTags i inne urządzenia z funkcją „Znajdź?”, takie jak Chipolo Bluetooth tracker.

Apple wydaje aplikację Tracker Detect

Apple wydaje aplikację Tracker Detect

Apple twierdzi, że użytkownicy Androida mogą skanować, aby znaleźć AirTag w pobliżu, jeśli uważają, że ktoś używa AirTag lub innego urządzenia do śledzenia ich lokalizacji. Aplikacja została opracowana, aby złagodzić obawy ekspertów, którzy martwią się, że AirTags mogą być złośliwie wykorzystywane do śledzenia lokalizacji osób.

Dla użytkowników iPhone’a, Apple wcześniej wprowadził kilka funkcji bezpieczeństwa, w tym powiadomienie, które powiadamia użytkownika iPhone’a, jeśli są one śledzone przez AirTag, który nie należy do nich. Nie było takiej ochrony dla użytkowników Androida przed wprowadzeniem aplikacji Tracker Detect, nad którą Apple pracowało już w czerwcu.

Co zrobić, jeśli znajdziesz AirTaga

Dokument wsparcia Apple o funkcji mówi, że jeśli aplikacja wykryje AirTag lub Find My kompatybilny tracker w pobliżu przez co najmniej 10 minut, może być użyty dźwięk, aby go znaleźć. Wykonywanie skanowania wyświetli wszystkie AirTags w pobliżu, a po zaoferowaniu narzędzia do odtwarzania dźwięku, aby znaleźć AirTag, Apple zapewnia informacje, jak go wyłączyć przez usunięcie baterii.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej