Apple wygenerowało ponad 100 milionów dolarów przychodu z Fortnite

przez Eryk

Apple Inc wygenerował co najmniej 100 mln dolarów przychodów i prawdopodobnie znacznie więcej z 30-miesięcznego okresu istnienia Fortnite w App Store, zgodnie z zeznaniami producenta iPhone’a na temat jego dochodów z działalności w centrum procesu antymonopolowego z Epic Games Inc.

apple

Apple wygenerowało ponad 100 milionów dolarów przychodu z Fortnite

Obecnie w sądzie przesłuchiwani są różni świadkowie Apple i Epic. W zeszłym tygodniu, na przykład, była to kolej Apple Fellow Phil Schiller, w bieżącym tygodniu szef oprogramowania Apple Craig Federighi będzie przesłuchiwany, a od jutra Apple CEO Tim Cook będzie mówił w sądzie.

Liczba przychodów została ujawniona, gdy Michael Schmid, pracownik Apple odpowiedzialny za rozwój biznesu App Store dla gier, został przesłuchany na ławie świadków Środa w sądzie federalnym w Oakland, Kalifornia.

Schmid, który zarządza jego firma relacje z Epic, również powtórzył wcześniejsze oświadczenia, że Apple wydał 1 milion dolarów na marketing dla Fortnite podczas jego ostatnich 11 miesięcy w App Store. Prawnik Epic, Lauren Moskowitz, scharakteryzował stosunek marketingu do przychodów jako „dobry interes”.

Dla Apple, 100 milionów dolarów przychodów w ciągu dwóch i pół roku to kropla w morzu. Firma z Cupertino w Kalifornii wygenerowała około 22 miliardów dolarów z prowizji App Store w samym 2020 roku, według szacunków Sensor Tower. W roku fiskalnym 2020, Apple osiągnęło 275 miliardów dolarów przychodu w całej firmie.

W swoim przesłuchaniu Schmid, Epic stara się udowodnić sędziemu, że Apple osiąga wyjątkowo wysokie zyski z działalności App Store, jeden z elementów sprawy producenta gier, że Apple działa jak monopolista.

via Bloomberg

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej