Apple Smart Home z nowymi funkcjami dla HomePod Mini, Apple TV i Apple Watch

przez Eryk

Apple ogłosił dziś szereg nowych funkcji inteligentnego domu dla HomePod mini, Apple TV i Apple Watch. Wkrótce Siri będzie można używać także z akcesoriami innych firm.

Apple zapowiada mnóstwo nowych funkcji Home dla HomePod Mini, Apple TV i Apple Watch
zdjęcie by apple.com

Innowacje w Apple Smart Home

Siri na Apple TV z systemem tvOS 15. HomePod mini może być również ustawiony jako domyślne wyjście dla Apple TV.

Funkcja „SharePlay” FaceTime może być używana także na Apple TV. Dzięki nowej funkcji możesz używać FaceTime między innymi do oglądania filmów razem z Twoimi kontaktami. Podobnie jak niektóre usługi strumieniowego przesyłania wideo, FaceTime synchronizuje obraz, aby wszyscy mogli oglądać go razem. Aplikacja Apple TV zawiera osobną sekcję dla treści udostępnianych przez znajomych. Ponadto w aplikacji TV pojawiła się nowa kategoria, która oferuje spersonalizowane sugestie.

Producenci akcesoriów HomeKit mogą teraz po raz pierwszy zintegrować sterowanie głosowe Siri. W przeciwieństwie do samodzielnych inteligentnych urządzeń, które mogą korzystać z Alexy lub Asystenta Google bez głośnika Echo lub Nest, odpowiednio, nadchodzące akcesoria z obsługą Siri będzie wymagać HomePod mini lub (teraz wycofane) HomePod do akceptacji wniosków. Apple uzasadnia to ograniczenie jako środek ochrony prywatności, aby zapewnić, że żądania Siri nie przechodzą przez usługi innych firm. Pierwsze akcesoria do inteligentnego domu z obsługą Siri od innych firm będą dostępne jeszcze w tym roku.

Aplikacja Home dla Apple Watch została przeprojektowana w watchOS 8, aby zapewnić wygodniejszy dostęp do akcesoriów i scen, a także możliwość sterowania akcesoriami według pomieszczeń. Użytkownicy posiadający kamerę z obsługą HomeKit mogą zobaczyć, kto stoi przed drzwiami wejściowymi bezpośrednio na swoim Apple Watch. W wygodny sposób możesz również komunikować się z osobą stojącą przy drzwiach bezpośrednio z Apple Watch.

Jeśli używasz dzwonka wideo podłączonego do HomeKit, funkcja wykrywania paczek powiadomi Cię, jeśli przed drzwiami wejściowymi znajduje się paczka. Apple podkreślił również wsparcie dla cyfrowych kluczy w aplikacji Wallet i akcesoriów Matter na WWDC 2021. Nowością w Niemczech będzie rozpoznawanie osób w inteligentnym domu przez Siri. Tak więc funkcja ta powinna być wspierana w tym kraju od jesieni.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej