Niedługo po tym, jak Apple całkowicie wstrzymało sprzedaż iMaca Pro i usunęło urządzenie ze swojej strony internetowej, zmienia również konfigurację iMaca 4K 21.5 z dyskiem SSD o pojemności 512 GB i 1 TB.

apple iMac z dyskami SSD 512 GB i 1 TB

Apple zaprzestaje sprzedaży komputera iMac 21.5 z dyskiem SSD 512 GB i 1 TB

Apple kontynuuje „sprzątanie”. Po wycofaniu z oferty komputera iMac Pro, obecnie dostępne są dwie konfiguracje komputera iMac 21.5.

Od końca, Apple zadeklarował 21.5-calowy iMac z 512GB i 1TB SSD jako „obecnie niedostępny”. W tym samym czasie, powiedziano, że Apple zaprzestał produkcji tych modeli. Teraz producent stawia na swoim i usuwa obie konfiguracje ze swojej strony internetowej.

Patrząc na stronę produktu iMac, okazuje się, że 21.5-calowy model można teraz zamówić tylko z 256GB SSD i 1TB Fusion Drive.

Od tygodni pojawiają się plotki, że Apple zaprezentuje na wiosnę nowego iMaca. Oprócz konstrukcji opartej na Apple Pro Display XDR, urządzenie będzie wyposażone w Apple Silicon. Ponadto Apple wprowadzi do iMaca jedną lub drugą innowację. Mówi się, że w przyszłości będzie można zamówić iMaca w pięciu kolorach. Nie jesteśmy jeszcze przekonani, że Apple wprowadzi małego i dużego iMaca w tym samym czasie. Niewykluczone, że na wiosnę pojawi się nowy 24-calowy iMac, który będzie następcą modelu 21.5-calowego, a w dalszej części roku zostanie wprowadzony model 30-calowy, który będzie następcą 27-calowego iMaca.