Automatyczne makrofotografie w iPhone 13 Pro będzie można wyłączyć wraz z aktualizacją iOS 15.X

przez Eryk

iPhone 13 Pro i iPhone 13 Pro Max zostały zaprezentowane w zeszłym tygodniu i są już dostępne w przedsprzedaży. Nowe modele iPhone’ów trafią do sprzedaży w najbliższy piątek. Recenzje zostały już opublikowane. Nowe urządzenia Pro charakteryzują się m.in. nowym układem A15, wyświetlaczem ProMotion, ulepszonym systemem kamer oraz dłuższym czasem pracy na baterii.

iphone 13 pro
iPhone 13 Pro

Automatyczne makrofotografie w iPhone 13 Pro będzie można wyłączyć wraz z aktualizacją iOS 15.X

Krytykowano jednak również nową (automatyczną) funkcję fotografowania makro. Jednak Apple już potwierdziło, że cała sprawa zostanie rozwiązana w nadchodzącej aktualizacji iOS.

Apple opisuje makrofotografię w iPhonie 13 Pro w następujący sposób

Dzięki nowo opracowanemu obiektywowi i wydajnemu systemowi autofokusa, ten ultraszerokokątny aparat może ustawić ostrość na obiektach znajdujących się w odległości zaledwie 2 cm. Dzięki temu nawet najmniejsze detale wyglądają po prostu ogromnie. Zmień liść w sztukę abstrakcyjną. Uchwyć włoski gąsienicy. Albo powiększyć kroplę rosy. Piękno często czeka w maleńkości.

W swojej recenzji, Raymond Wong z Input Mag zauważa, że ta nowa funkcja, jednak powoduje, że urządzenie automatycznie przełącza się z obiektywu szerokokątnego do ultra-szerokokątnego, gdy umieścisz obiekt lub przedmiot w odległości 14 cm od tylnej kamery. Poniższy film demonstruje całą sprawę.

Wong zwrócił się do Apple w sprawie automatycznej zmiany aparatu. Według Apple, ma to pomóc użytkownikom lepiej uchwycić obrazy z bliska. Jednak Apple potwierdza, że będzie można wyłączyć automatyczną funkcje makro w przyszłej aktualizacji iOS 15.x.

POWIĄZANE POSTY

Pozostaw komentarz

* Korzystając z tego formularza wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Państwa danych przez tę stronę internetową.

Ta strona używa plików cookie w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej