Benchmark: A15 w iPhone 13 powinien po raz kolejny trzymać konkurencję na dystans

Układ A15 w iPhonie 13 powinien po raz kolejny objąć prowadzenie w branży. Pierwszy benchmark wydaje się wskazywać na pracę z urządzeniem A15. Skutkuje to znacznym wzrostem wydajności nadchodzącego układu.

przez Eryk
0 komentarzy

Nowy iPhone 13 firmy Apple powinien po raz kolejny być na szczycie branży pod względem wydajności. Wczesny test benchmarkowy prawdopodobnie pokazuje wartości, które obrazują wydajność nowego A15.

A15 w iPhone 13 powinien po raz kolejny trzymać konkurencję na dystans
Photo by Pixabay on Pexels.com

A15 w iPhone 13 powinien po raz kolejny trzymać konkurencję na dystans

Wykorzystano narzędzie Manhattan 3.1 i A15 osiągnął wartość 198 FPS w pierwszej rundzie, co odpowiada wzrostowi o 13,7% w porównaniu do obecnego A14 Bionic, który jest zainstalowany w iPhone 12. Dalej, domniemany A15 ma dławić wydajność, ale nadal pozostaje powyżej wydajności obecnego modelu – co nie jest zaskakujące.

Można również założyć, że spadek wydajności nie występuje już w modelach produkowanych seryjnie. Procesory Apple z serii A są w zasadzie znane z utrzymywania ich wydajności przez stosunkowo długi czas.

Seria A firmy Apple prawdopodobnie pozostanie na szczycie.
Apple ponownie produkuje układ A15 przez swojego głównego dostawcę układów scalonych TSMC. SoC jest produkowany w oparciu o ulepszony proces technologiczny 5nm. Przeskok z procesu 4nm na proces 3nm jest w planach na najbliższe lata.

Powiązane Wpisy

Dodaj Komentarz

* Korzystając z tego formularza wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Państwa danych przez tę stronę internetową.

Ta strona używa ciasteczek, by poprawić jakość Twoich doświadczeń. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej