Benchmark: A15 w iPhone 13 powinien po raz kolejny trzymać konkurencję na dystans

Układ A15 w iPhonie 13 powinien po raz kolejny objąć prowadzenie w branży. Pierwszy benchmark wydaje się wskazywać na pracę z urządzeniem A15. Skutkuje to znacznym wzrostem wydajności nadchodzącego układu.

przez Eryk

Nowy iPhone 13 firmy Apple powinien po raz kolejny być na szczycie branży pod względem wydajności. Wczesny test benchmarkowy prawdopodobnie pokazuje wartości, które obrazują wydajność nowego A15.

A15 w iPhone 13 powinien po raz kolejny trzymać konkurencję na dystans
Photo by Pixabay on Pexels.com

A15 w iPhone 13 powinien po raz kolejny trzymać konkurencję na dystans

Wykorzystano narzędzie Manhattan 3.1 i A15 osiągnął wartość 198 FPS w pierwszej rundzie, co odpowiada wzrostowi o 13,7% w porównaniu do obecnego A14 Bionic, który jest zainstalowany w iPhone 12. Dalej, domniemany A15 ma dławić wydajność, ale nadal pozostaje powyżej wydajności obecnego modelu – co nie jest zaskakujące.

Można również założyć, że spadek wydajności nie występuje już w modelach produkowanych seryjnie. Procesory Apple z serii A są w zasadzie znane z utrzymywania ich wydajności przez stosunkowo długi czas.

Seria A firmy Apple prawdopodobnie pozostanie na szczycie.
Apple ponownie produkuje układ A15 przez swojego głównego dostawcę układów scalonych TSMC. SoC jest produkowany w oparciu o ulepszony proces technologiczny 5nm. Przeskok z procesu 4nm na proces 3nm jest w planach na najbliższe lata.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej