Beta 2 systemów iOS 15.2 i iPadOS 15.2 wydana

przez Eryk

Apple otworzyło drugą rundę beta systemu iOS 15.2 i iPadOS 15.2. Nowe bety oferują wiele nowych funkcji, takich jak cyfrowy spadek, funkcja zapobiegająca prześladowaniu AirTags i funkcja ukrywania adresu e-mail w aplikacji Mail.

Według 9to5Mac, funkcja cyfrowy spadek pozwala na wyznaczenie osób jako spadkobierców, aby mogli oni uzyskać dostęp do konta i danych osobowych w przypadku śmierci użytkownika. Ta cecha dziedziczenia cyfrowego będzie prawdopodobnie zyskiwać na znaczeniu.

iOS 15.2 i iPadOS 15.2

iOS 15.2 i iPadOS 15.2 beta 2 wydana

Jeśli dziecko otrzyma w aplikacji Wiadomości zdjęcie, które będzie zawierało nagie fakty, zostanie ono zamazane. Jednak mimo to można otworzyć obraz. Te same środki bezpieczeństwa obowiązują przy wysyłaniu zdjęć z nagimi osobami.

Nowy App Privacy Report w iOS 15.2 i iPadOS 15.2 ma zwrócić uwagę na to, jak często aplikacje uzyskują dostęp do wrażliwych danych: Należą do nich kamera, mikrofon, kontakty i lokalizacja. Dodatkowo funkcja ta pokazuje, gdzie poszczególne aplikacje przesyłają dane.

Ponadto, funkcja SOS w nagłych wypadkach została rozszerzona. Funkcja „Automatic Call” może być teraz aktywowana przez szybkie naciśnięcie przycisku bocznego lub przez jednoczesne przytrzymanie przycisku bocznego i przycisku regulacji głośności iPhone’a. Apple wydłużyło odliczanie z trzech sekund do ośmiu – najwyraźniej dlatego, że wielu użytkowników aktywowało funkcję przez pomyłkę.

Funkcja Ukryj adres e-mail pozwala na generowanie losowych adresów e-mail w celu zapisania się do newsletterów i tym podobnych oraz ochrony własnej poczty przed spamem. Funkcja ta istniała już w Safari, ale teraz zostanie dodana do aplikacji Mail.

W aplikacji Znajdź zostanie zintegrowana nowa funkcja umożliwiająca wyszukiwanie airtagów znajdujących się w pobliżu. Nie oznacza to Twoich własnych trackerów, ale te umieszczone przez strony trzecie. Pozwala to użytkownikom na wyszukiwanie znajdujacych się w pobliżu airtagów, które nie należą do nich i mogą być wykorzystane do śledzenia.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej