Bezpłatna wersja Oracle VirtualBox dla Apple Silicon

przez Eryk

Oracle udostępnił wersję beta VirtualBox dla komputerów Mac z Apple Silicon. VirtualBox umożliwia uruchamianie maszyn wirtualnych w systemach Windows, macOS i Linux.

Bezpłatna wersja Oracle VirtualBox dla Apple Silicon

VirtualBox działa teraz z komputerami Mac M1 i M2. Darmowe rozwiązanie do wirtualizacji umożliwia teraz wirtualne korzystanie z systemów operacyjnych na nowych komputerach Apple. Jest to bardzo interesujące, na przykład przy tworzeniu oprogramowania lub testowaniu wersji beta, ponieważ nie trzeba zmieniać oryginalnego komputera.

Oracle VirtualBox dla Apple Silicon
Virtual Box (obrazek: Oracle)

Dzięki VirtualBox 7.0 użytkownicy mogą teraz tworzyć i uruchamiać maszyny wirtualne na komputerach Mac wyposażonych w układ Apple Silicon.

Oracle podkreśla, że jest to funkcja w wersji beta, która jest nadal rozwijana. Oznacza to, że jeśli wystąpią błędy, należy skontaktować się z Oracle lub żyć z nimi i: Nadal trwają nad nim prace.

Jeśli chcesz, możesz teraz całkowicie zaszyfrować swoje maszyny wirtualne w VirtualBox 7. Ponadto dodano obsługę DirectX11 dla lepszej grafiki 3D w systemie Windows. Ponadto w systemie macOS zaprzestano obsługi starych rozszerzeń jądra na rzecz bardziej nowoczesnych interfejsów API.

Nie jest natomiast możliwe uruchomienie systemu Windows na komputerach Apple Silicon Mac za pomocą VirtualBox 7. W wersji 7 wyeliminowano również liczne błędy z poprzednich wersji – informuje Oracle.

Zainteresowani mogą pobrać VirtualBox 7.0 ze strony internetowej platformy. Osoby posiadające komputer Mac z układem M1 lub M2 powinny pobrać tzw. Developer Preview dla komputerów Mac z procesorem Arm64.

Jeśli VirtualBox 7 nie przypadnie Ci do gustu, możesz skorzystać z licznych alternatyw, takich jak Parallels Desktop czy VMWare Fusion. Oferują one dodatkowe funkcje ułatwiające interakcję między systemem operacyjnym gospodarza i gościa.

Czy używasz maszyn wirtualnych na procesorach M? Co z nimi robisz? Napisz coś o tym w komentarzach, jesteśmy ciekawi.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej