Błędy w iOS i macOS usunięte przez ostatnie aktualizacje

przez Eryk

Wczoraj wieczorem Apple udostępniło wszystkim użytkownikom iOS 15.3 i iPadOS 15.3, jak i macOS Monterey 12.2. Te aktualizacje naprawiają wiele błędów w zabezpieczeniach iPhone’a, iPada i Maca. Łatki te, między innymi, ponownie zabezpieczają Safari. Do tej pory przeglądarka Apple’a mogła być wykorzystywana między innymi do ujawniania danych osobowych, takich jak historia przeglądania stron internetowych, stronom trzecim.

Błędy w iOS i macOS
Photo by Pixabay on Pexels.com

Błędy w iOS i macOS usunięte przez ostatnie aktualizacje

Apple już od jakiegoś czasu miało gotową poprawkę, ale dopiero teraz została ona rozesłana do wszystkich użytkowników w ramach ostatnich aktualizacji.

Kolejne błędy na iPhone’ach, iPadach i Macach zostały załatane przez aktualizacje

Ale poza tym, aktualizacja naprawia też kilka innych błędów: W macOS Monterey 12.2 załatano w sumie 13 luk, z których część pozwalała na wykonanie obcego kodu i eskalację przywilejów przez zdalnego napastnika. W iOS 15.3 i iPadOS 15.3 załatano też w sumie dziesięć luk. Apple załatało też w sumie osiem luk w watchOS 8.4.

Jednak sama luka w Safari powinna być wystarczającym powodem, by szybko zainstalować najnowsze aktualizacje.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej