Chrome OS Flex: Chrome OS dla starszych komputerów PC i Mac jest oficjalny

przez Eryk

Chrome OS Flex jest wynikiem zakupu firmy Neverware przez Google. Od 2020 roku pracują nad zintegrowaniem zalet CloudReady z Chrome OS. Chrome OS jest cloud-first, szybki, łatwy w zarządzaniu i bezpieczny, jak twierdzi Google. Ten system operacyjny może być używany na komputerach PC i Mac.

Chrome OS Flex

Chrome OS Flex dostępny

Nowy system operacyjny Chrome OS Flex jest dostępny do pobrania za darmo. Został on stworzony z myślą o firmach i szkołach i opiera się na zarządzaniu w chmurze. Podobnie jak w przypadku Neverware, nacisk kładziony jest na modernizację starych urządzeń poprzez wykorzystanie Chrome OS na starych komputerach PC lub Mac.

Oferuje dostęp do aplikacji internetowych i wirtualizacji. Chrome OS Flex uruchamia się w ciągu kilku sekund, a aktualizacje systemu mogą działać w tle. Oprogramowanie antywirusowe nie jest konieczne; regularnie instalowane są aktualizacje zabezpieczające przed wirusami, ransomware, phishingiem i tym podobnymi.

Tutaj częstotliwość wydawania jest na tym samym poziomie, co w przypadku Chrome OS, a baza kodu jest taka sama. Technologia sandboxingu dodatkowo ogranicza potencjalne zagrożenia (do konkretnej zakładki lub aplikacji). A co, jeśli problem jest tuż przed twoim ekranem, jak to często ma miejsce? Cóż, Google Safe Browsing ostrzega użytkowników przed odwiedzeniem złośliwej strony.

Zdalne wymazywanie może również zapobiec utracie danych z zagubionych lub skradzionych urządzeń.
Instalacja Chrome OS Flex jest łatwa do przeprowadzenia. Wszystko, co jest potrzebne, to pendrive. Google szczegółowo opisał tę procedurę tutaj. Możesz też przetestować całość, uruchamiając komputer bezpośrednio z pendrive’a, ale opcjonalnie zainstalować go jako system operacyjny.

Instalacja Chrome OS Flex

Instalacja Chrome OS Flex

Ważne jest, aby o tym wiedzieć: Chrome OS Flex jest obecnie wciąż w fazie wczesnego rozwoju („early access”).

Chrome OS Flex zawiera przeglądarkę Google Chrome, Asystenta Google i funkcje między urządzeniami, takie jak te oferowane przez Chrome OS. Dla wielu powinno to wystarczyć do codziennego użytku. Tu napiszesz maila, tam napiszesz dokument w Google Docs. Może masz jeszcze jakieś stare urządzenie, które nie działa z najnowszym systemem Windows i możesz je przywrócić do działania dla siebie, swoich dzieci, przyjaciół czy krewnych.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej