Chrome używa 10 razy więcej pamięci RAM niż Safari w systemie macOS

przez Eryk

Zgodnie z testem przeprowadzonym przez twórcę Flotato, Mortena Justa (iMore), przy normalnym i lekkim przeglądaniu stron internetowych Google Chrome zużywa 10 razy więcej pamięci RAM niż Safari w systemie MacOS Big Sur.

W poście na blogu Just podkreśla, że przetestował obie przeglądarki w dwóch scenariuszach na najnowszej wersji systemu macOS. Pierwszy test został przeprowadzony na maszynie wirtualnej, a drugi na 16-calowym MacBooku Pro 2019 z 32 GB pamięci RAM. W pierwszej rundzie testów po prostu zasymulowano typowy wzorzec przeglądania: otwieranie Twittera, przewijanie, a następnie otwieranie nowej karty w Gmailu i tworzenie wiadomości e-mail.

W ramach tego testu właśnie odkryto, że Chrome osiągnął 1 GB pamięci RAM, podczas gdy Safari użyło tylko 80 MB pamięci RAM. Test z dwiema zakładkami był jednak dopiero początkiem.

chrome
źródło: Morten Just

Chrome używa 10 razy więcej pamięci RAM niż Safari w systemie macOS

W teście warunków skrajnych, w którym właśnie otworzył 54 karty, odkrył, że każda karta Chrome zużywała średnio 290 MB pamięci RAM, w porównaniu do 12 MB w przeglądarce Safari, to 24 razy więcej!

POWIĄZANE POSTY

Pozostaw komentarz

* Korzystając z tego formularza wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Państwa danych przez tę stronę internetową.

Ta strona używa plików cookie w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej