ChromeOS Flex zmienia starego Maca w Chromebooka

przez Eryk

Google udostępniło system ChromeOS Flex. Dzięki temu starsze komputery Mac mogą nadal pracować z aktualnym, bezpiecznym systemem operacyjnym. ChromeOS Flex jest niesamowicie szybki.

ChromeOS Flex

ChromeOS Flex zmienia starego Maca w Chromebooka

Google wypuściło system operacyjny dla komputerów Mac. ChromeOS Flex działa nawet na bardzo starym sprzęcie (Intel) i zmienia urządzenia w doskonale akceptowalne komputery do pracy biurowej, surfowania i korzystania z YouTube. ChromeOS Flex zmienia komputer Mac w Chromebooka.

Jeśli masz stary komputer Mac, dla którego aktualizacje nie są już dostępne, to z pewnością masz problem z bezpieczeństwem, gdy wchodzisz z nim do Internetu. Dzięki ChromeOS Flex z bootowalną pamięcią USB można wypróbować system operacyjny Google na tych komputerach jako pierwszy, bez konieczności wymazywania dysku twardego.

ChromeOS Flex od jakiegoś czasu był dostępny jako beta, ale teraz zaprezentowano jego finalną wersję. W fazie testów podobno udało się odkryć i wyeliminować ponad 600 błędów.

Jak zainstalować ChromeOS Flex ?

W 2020 roku Google przejął firmę Neverware, która opracowała produkt o nazwie CloudReady, pozwalający użytkownikom zamienić stare pecety w urządzenia z systemem ChromeOS. Oprócz Maców, transformacji mogą podlegać także inne komputery z procesorami x86. W ten sposób można przedłużyć okres użytkowania starszych urządzeń, co jest dobre dla portfela, ale także dla środowiska.

Chrome OS Flex dostępny dla starych komputerów Mac i PC

To czego brakuje systemowi operacyjnemu w kontraście do ChromeOS dla Chromebooków to Google Play.

Tak jak mówiłem – najpierw wypróbuj z podłączonym pendrive, jeśli normalna instalacja powoduje konieczność wymazania dysku twardego Maca. Szczegółowe instrukcje dotyczące instalacji są dostępne online na stronie Google.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej