Co nowego w iOS 15.5

przez Eryk

Apple udostępnił pierwszą wersję beta systemu iOS 15.5, która wprowadza kilka nowych funkcji. Powiemy Ci, co warto wiedzieć.

Co nowego w iOS 15.5

Co nowego w iOS 15.5

Po tym, jak system iOS 15.4 był już dostępny od jakiegoś czasu, firma Apple wysłała do wyścigu pierwszą wersję beta kolejnej dużej aktualizacji. Firma po raz kolejny kładzie większy nacisk na optymalizację oprogramowania, aby usunąć błędy i zwiększyć stabilność. Równocześnie firma Apple przygotowuje nowe funkcje.

Apple Music nie będzie zawierało muzyki klasycznej?

Od miesięcy mówi się, że Apple chce zintegrować muzykę klasyczną z usługą Apple Music. Integracja może jednak przebiegać inaczej niż myślisz. W kodzie wersji beta znajdują się odniesienia do „Apple Classical”. Świadczy to o tym, że firma Apple prawdopodobnie nie zintegruje klasyki z aplikacją Muzyka, lecz zdecyduje się na stworzenie osobnej aplikacji.

W jednym wierszu kodu jest napisane „Otwórz w Apple Classical”, a w innym „nowa aplikacja stworzona z myślą o muzyce klasycznej”. Podstawą rozszerzenia jest „Primephonic”. Jest to usługa, którą firma Apple przejęła w sierpniu 2021 roku i która specjalizuje się w strumieniowym przesyłaniu muzyki klasycznej. Wraz z wersją beta pojawiły się pierwsze informacje na temat wykorzystania przez Apple zakupionych praw.

Aplikacja Wallet: Apple Pay Cash i inne

Choć Apple Pay Cash jest na razie dostępne tylko w Stanach Zjednoczonych, wciąż uważnie śledzimy postępy prac nad tą funkcją, ponieważ może w końcu dotrze i do nas. Pierwsza wersja beta systemu iOS 15.5 przynosi przydatne usprawnienie. Mianowicie karta „Cash”, podobnie jak większość kart, znajduje się w aplikacji Portfel.

W aktualizacji dodano możliwość wysyłania pieniędzy bezpośrednio z aplikacji Portfel. Z tego miejsca można również zlecać płatności. Na przykład w przypadku konieczności podzielenia się rachunkiem można bezpośrednio wysyłać wnioski.

W USA firma Apple również chce połączyć płatności. W związku z tym w iOS 15.5 zmieniono nazwę „iTunes Pass” na „Apple Balance”. Firma Apple usunęła również opcję dodawania „iTunes Pass” do aplikacji Wallet. W opisie podano, że saldo można wykorzystać do płacenia za produkty, akcesoria, aplikacje, gry i inne produkty w sklepach i w Internecie za pomocą Apple Pay.

Małe zmiany dla fanów sportu i Universal Control

Firma Apple wprowadziła Universal Control wraz z systemami iPadOS 15.4 i macOS 12.3. Jednak po zaktualizowaniu urządzenia do najnowszej wersji beta, funkcja ta nie jest już dostępna. Wszystkie urządzenia, z którymi chcesz używać aplikacji Universal Control, muszą mieć najnowszą wersję (beta).

Ponadto firma Apple rozbudowuje interfejs „SportsKit” i w ten sposób przygotowuje zapowiedzianą w marcu aplikację telewizyjną „Friday Night Baseball”, która będzie mogła wyświetlać różne wyniki sportowe.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej