Akumulator MagSafe: ładowanie wsteczne, pojemność i inne informacje

przez Eryk

Apple wykorzystał wczorajszy wieczór do ogłoszenia akumulatora MagSafe dla serii iPhone 12. Dokładnie rzecz ujmując, Apple nazwało nowe akcesorium „zewnętrzną baterią MagSafe” i można je już zamawiać za pośrednictwem sklepu Apple Online. W tym artykule chcielibyśmy przybliżyć Wam pojęcie akumulatora MagSafe i omówić różne aspekty tego akcesorium.

Akumulator MagSafe
Akumulator Magsafe (zdjęcie:Apple)

ile kosztuje Akumulator MagSafe

Przez długi czas była to tylko plotka, ale od wczoraj „zewnętrzna bateria MagSafe” jest już oficjalna. Kosztujące 499 zł akcesorium możesz wykorzystać z iPhone’em 12 mini, iPhone’em 12, iPhone’em 12 Pro i iPhone’em 12 Pro Max. Warunkiem jest iOS 14.7. Ponieważ zewnętrzna bateria MagSafe świętuje swoją premierę sprzedażową 22 lipca, Apple udostępni finalną wersję iOS 14.7 najpóźniej w wyżej wymienionym dniu.

Akumulator MagSafe jest obecnie dostępny tylko w kolorze białym. Dlaczego nie ma czarnego modelu, nie wiadomo. Jest możliwe, że Apple uruchomi to w późniejszym terminie. Logo Apple jest widoczne z przodu, podczas gdy okrągły znak Magsafe z kreską można zobaczyć z tyłu.

Producent zaleca zasilacz USB-C o mocy 20W lub większej oraz kabel USB-C Lightning (oba sprzedawane osobno). Podczas podróży bateria MagSafe ładuje iPhone’a z mocą 5 W. Gdy bateria MagSafe jest podłączona do iPhone’a, a iPhone jest podłączony do zasilacza USB przez złącze Lightning, ładuje się z mocą 15 W.

Zewnętrzna bateria MagSafe ma napięcie 7.62V, moc 11.13Wh i pojemność 1460mAh. Na iPhone 12 mini, Apple pakuje 8,57Wh baterii, na iPhone 12 i iPhone 12 Pro, to 10,78Wh baterii, a na iPhone 12 Pro Max, Apple idzie do 14,13Wh baterii.

Odwrotne ładowanie

Teraz mamy to czarno na białym . Rodzina iPhone’ów 12 ma funkcję „odwrotnego ładowania”. Oznacza to, że iPhone może ładować baterię MagSafe i odwrotnie.

Możesz ładować zarówno iPhone’a, jak i baterię MagSafe przez port Lightning w iPhonie oraz przez port Lightning w baterii MagSafe. Jeśli zdecydujesz się skorzystać z tej opcji, iPhone zostanie naładowany do co najmniej 80 procent, zanim rozpocznie się ładowanie akumulatora MagSafe. Przy okazji, zawsze możesz monitorować proces ładowania poprzez widget baterii. W pewnych okolicznościach (gdy jest zbyt ciepło), maksymalne naładowanie może być ograniczone do 80 procent w celu ochrony baterii.

Jeśli do ładowania iPhone’a używasz baterii MagSafe, możesz otrzymać powiadomienie, że iPhone jest naładowany tylko w 90 procentach. Aby naładować urządzenie powyżej 90 procent, musisz otworzyć Centrum sterowania, nacisnąć i przytrzymać przycisk trybu oszczędzania energii, a następnie kliknąć przycisk Wznów.

Jeśli włączyłeś optymalizację ładowania baterii, możesz otrzymać powiadomienie, gdy Twój iPhone będzie w pełni naładowany. Jeśli chcesz, aby Twój iPhone był w pełni naładowany wcześniej, musisz kliknąć powiadomienie i kliknąć „Naładuj teraz”.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej