Dalsze plotki sugerują iPhone’a z obiektywem peryskopowym

przez Eryk

Znany analityk Ming-Chi Kuo przewidział, że Apple już latem pracował nad aparatem peryskopowym do iPhone’a. Pod koniec listopada inni analitycy poszli w ich ślady i przewidzieli modernizację kamery za pomocą technologii peryskopowej. Teraz dołącza do niego koreański serwis The Elec, który oferuje także iPhone’a z obiektywem peryskopowym.

Dziesięciokrotny zoom optyczny dla iPhone’a

Apple od jakiegoś czasu oferuje zoom optyczny w iPhonie, ale wymaga to dodatkowego objektywu. Według plotek firma pracuje nad systemem soczewek peryskopowych, który mógłby w elegancki sposób obejść ten problem i zaoferować nawet 10-krotny zoom optyczny.

Soczewki peryskopowe zazwyczaj składają się z szeregu pryzmatów i zwierciadeł, które po połączeniu skutecznie wydłużają ogniskową zwartego lub miniaturowego układu soczewek. W przypadku smartfonów technologię można zaprojektować w taki sposób, że światło z przedniej soczewki kierowane jest przez pryzmat na punkt obrazowania lub czujnik w głębi obudowy smartfona. Umożliwia to znacznie wyższy i bezstopniowy zoom optyczny.

Elec cytuje teraz nieokreślone źródło z łańcucha dostaw, które twierdzi, że Apple użyje technologii Samsunga, aby dodać system soczewek peryskopowych do iPhone’a. Ściśle mówiąc, Samsung Electro Mechanics (SEMCO) ma dostarczyć dostawcy Apple, LG InnoTek, część komponentów do nowego systemu, który z kolei zaopatruje Apple w obiektywy. LG InnoTek to wieloletni dostawca wysokiej klasy modułów kamerowych firmy Apple.

Apple nadal analizuje ten projekt, ale wygląda na to, że technologia peryskopowa będzie jedną z największych nowych funkcji przyszłego iPhone’a. Zanim to jednak nastąpi, musimy trochę dłużej uzbroić się w cierpliwość. Podczas gdy poprzednie plotki zakładały wdrożenie na 2022 r., Nowe źródło podaje ramy czasowe od 2022 do 2023 r.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej