Demontaż przewodu Thunderbolt 4 Pro firmy Apple pokazuje, dlaczego jest on tak drogi

przez Eryk

Gdy w marcu firma Apple zaprezentowała komputery Mac Studio i Studio Display, jednocześnie wprowadziła na rynek nowy kabel Thunderbolt 4 Pro. Kabel o długości 1,8 m kosztuje 679,00 zł i umożliwia przesyłanie danych z szybkością do 40 Gb/s. Umożliwia także ładowanie z mocą do 100 W. Na nowym filmie wideo można zajrzeć do wnętrza nowego kabla Thunderbolt 4 Pro i zobaczyć, jak wysokiej jakości komponenty zostały zastosowane w jego konstrukcji.

Thunderbolt 4 Pro
zdjecie: apple.pl

Demontaż przewodu Thunderbolt 4 Pro firmy Apple

Film ChargerLAB pokazuje, jak wysokiej jakości materiały i konstrukcja zostały użyte do produkcji nowego kabla Thunderbolt 4 Pro firmy Apple.

Kabel jest 19-żyłowym kablem koncentrycznym. Obsługuje przesyłanie danych przez porty Thunderbolt 3, Thunderbolt 4 i USB 4 z szybkością do 40 Gb/s, USB 3.1 Gen 2 z szybkością do 10 Gb/s, wyjście wideo DisplayPort (HBR3) oraz ładowanie z mocą do 100 W.

Wiele drutów jest powlekanych zarówno srebrem, jak i miedzią. Same wtyczki są również wykonane z wysokiej jakości komponentów i umieszczone w solidnej mosiężnej obudowie. Każda wtyczka ma również 24 pozłacane styki. Wewnątrz złącza znajduje się układ scalony firmy Intel służący do rekonstrukcji sygnału i redukcji zakłóceń jitter. Zewnętrzna część kabla jest pokryta wodoodpornym i pyłoszczelnym oplotem, co zwiększa jego trwałość.

Przewód profesjonalny Pro Thunderbolt 4 

Według firmy ChargerLAB kabel działa bardzo dobrze, ale prawdopodobnie nie jest przeznaczony dla „standardowych klientów”, którzy równie dobrze poradziliby sobie z tańszą alternatywą. Jednak zdaniem ChargerLAB rozwiązanie firmy Apple jest najlepszym dostępnym obecnie rozwiązaniem dla twórców pracujących z dużymi ilościami danych.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej